Šlehané zázvorky

Suroviny

150 g polohrubé mouky
150 g moučkového cukru
1 lžíce mletého zázvoru
1 žloutek
špetka prášku do pečiva
citrónová kůra

Postup přípravy receptu

 1. Ve vodní lázni šleháme cukr se žloutek do zhoustnutí. Odstavíme a šleháme do vychladnutí. Přidáme citrónovou kůru, prosetou mouku s práškem do pečiva, zázvorem a vypracujeme těsto.

 2. Vyválíme tenkou placku, vykrajujme tvary zázvorek. Klademe na vymazaný plech a v mírné troubě upečeme. Na plechu necháme vychladnout.

Komentáře k receptu Šlehané zázvorky

 • eva hubova eva hubova

  Dala jsem 2 žloutky, jeden byl málo a zázvoru 1/2 kl., foto a :yes:

  Odpovědět

 • isindy isindy

  Nikolo, tuhle opravu moc nechápu - v surovinách bylo je 1 vejce, nyní tedy 1 žloutek - ale v postupu používáš množné číslo "žloutky"...tak kolik jich teda má být???

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Vďaka. M.

  Odpovědět

 • Sinbye Sinbye (autorka receptu)

  Upraveno

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Sinbye (Nikola Zelinková) , už si toto niekedy piekla? V recepte píšeš: "Ve vodní lázni šleháme cukr se žloutky". Ale v surovinách uvádzaš iba 1 vajce. Mohla by si sa na to pozrieť? V takejto forme to veľmi dôveryhodne nevyzerá.

  Odpovědět

Tématické fráze: zázvorky zázvorky cukroví zázvorky recept recept na zázvorky vánočnícukroví zdravé zázvorky vánoční cukroví zázvorky cukrovi zazvorky recept zazvorky zázvorky ze žloutku zazvorkove cukrovi starý recept zázvorky recept na vánočnícukroví šlehané žloutky zazvorkové pečivo pečivo se zázvorem zázvorky s čerstvým zázvorem recept zazvorky s čerstvým zazvorem zázvorky z celozrnné mouky recept jak péct zázvorky