Smažené uzlíky sypané skořicovým cukrem

Suroviny

500 g polohrubé mouky
250 ml mléka
1 kostka droždí (42 g)
100 g pískového cukru
2 žloutky
60 g másla
špetka soli
olej na smažení
skořicový cukr na posypání

Postup přípravy receptu

  1. Ve vlažném mléce rozmícháme droždí, přidáme lžičku cukru, poprášíme moukou a necháme na teplém místě vzejít kvásek.

  2. Mouku smícháme ve větší míse s cukrem, rozpuštěným máslem a rozšlehanými žloutky. Přidáme vzešlý kvásek a důkladně zpracujeme hladké těsto, které se nelepí. Přikrýt utěrkou a nechat na teplém místě asi 1 hod. vykynout.

  3. Vál poprášíme moukou, těsto rozdělíme na několik dílů, ze kterých vyválíme válečky silné asi jako prst. Z nich nakrájíme jednotlivé dílky, které by měly měřit asi 15 cm. Každý váleček zavážeme jako uzel a necháme na vále ještě asi 15 minut kynout.

  4. Potom v hlubší pánvi rozpálíme větší vrstvu oleje a uzlíky zvolna smažíme po obou stranách. Vyjmeme je a necháme na papírové utěrce okapat, posypeme skořicovým cukrem. Ještě horké podáváme s dobrým čajem nebo bílou kávou.

Komentáře k receptu Smažené uzlíky sypané skořicovým cukrem

Tématické fráze: skoricovy uzel recept na skořicové pletýnky skoricove pletynky skořicové copánky smažene pletynky skořicový uzel recept smažené copánky smažené suky skoricove vruty skořicove uzlicky skořicový copánek skoricovy vrut recept se skořicovým cukrem suky smazene smažené kynute copanky uzly a uzlíky cukrové copánky smažený skořicový uzel skořicový šroub recepty skořicový copánky