Jazyková omáčka v tlakovém hrnci

Suroviny

1 vepřový jazyk
1 velká cibule
1 malá mrkev
hrst mraženého hrášku
bobkový list
2 kuličky nového koření
3 kuličky celého pepře
Podravka
sůl
olej
krajíc chleba

Postup přípravy receptu

 1. Cibuli nakrájíme nadrobno, v tlakovém hrnci rozpálíme olej a cibuli na něm osmažíme dohněda.

 2. Zalijeme vodou, vložíme jazyk, mrkev, část hrášku, bobkový list, nové koření, pepř, trochu podravky a soli.

 3. Tlakový hrnec uzavřeme a necháme vařit na středním ohni cca 45 minut.

 4. Poté otevřeme tlakový hrnec, vyjmeme jazyk, zeleninu, bobkový list a kuličky, jazyk oloupeme a jeho i mrkev nakrájíme na menší kousky.

 5. Do vývaru dáme rozkouskovaný chleba bez kůrky, a až se chleba nanucá, rozmixujeme na omáčku - chleba by ji měl dostatečně zahustit.

 6. Do omáčky vrátíme jazyk a vše ostatní (co jsme vyndali), zbytek hrášku a ještě chvíli povaříme. Případně dochutíme solí nebo podravkou.

Poznámka od kuchařky

Přílohou může být například rýže.

Omáčka má díky chlebu zvláštní nakyslou chuť.

Komentáře k receptu Jazyková omáčka v tlakovém hrnci

 • sardinka sardinka(autorka receptu)

  Jana Remkova: Já dala podravku hned a neztvrdnul. ;-)

  Odpovědět

 • srettka srettka

  já smekám před těmi, co dokáží s tímto kusem masa disponovat, upravovat ho atd:-O mě stojí vlasy v pozoru jen při té představě, jak ho sloupávám..úúú
  ale proti gustu:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já radši takováto jídla zahušťuji chlebem, než jíškou nebo jen moukou. Jinak dělám prakticky stejně. Podravku, pokud dávám, dám hned, aspoň se ty složky rozložej a můžu ještě dochucovat. Jo ještě sehnat ten jazyk,někdy mám pocit, že zvířátka maj jazyky a jiné části těla jen u soukromých řezníků ;-):-D, jinak :-p:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Kristýno, nemá se ta podravka dát až později, až jazyk změkne? Já bych měla strach, že to bude tvrdé. Ale jinak hezký recept;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřový jazyk v tlakovém hrnci recept na vepřovy jazyk omačky roštěná v tlakovým hrnce rajská omáčka v tlakovém hrnci vepřové jazyky v tlakovém hrnci tlakový hrnec recepty vepřový jazyk v papiňáku vepřový jazyk omáčka kuchařka tlakový hrnec veprove maso v tlakovém hrnci roštěná v tlakovým hrnci recept na vepřovy jazyk omačky omáčka v tlakovým hrnci omáčkazjazyka recepty tlakový hrnec jídla z tlakového hrnce vepřovy jazyk v tlakovem hrnci recepty z tlakového hrnce rajská omáčka v tlakovém hrnce jatrova omacka v papiňáku