Čočka na několikrát

Pro začátečníky Doba přípravy: 1 hodina 7 názorů

Pro začátečníky Doba přípravy: 1 hodina 7 názorů

Suroviny 8-10 porcí

čočka
olej
mouka
voda
sůl
ocet
bujón
Vegeta
polévkové koření
pražská uzená kýta
dušená mrkev

Postup přípravy receptu

 1. Čočku namočíme den předem do dostatečného množství studené vody.

 2. Druhý den vodu posolíme, přidáme jeden tekutý zeleninový bujón a čočku uvaříme do měkka. Lehce zahustíme hotovou instantní jíškou nebo jíškou naší výroby, kterou máme v zásobě v lednici nebo si trochu jíšky připravíme. Návod na její přípravu najdete v odkazu v poznámce.

 3. Dochutíme polévkovým kořením, vegetou a octem (já napřed dosáhnu potřebné slanosti a teprve potom to "zvednu" octem). Máme hotovou polévku.

Poznámka od kuchařky

http://miric.unas.cz/2010/12/Jiska.html

Polévku pak různě vylepšujeme např uzenou kýtou nebo dušenou mrkví. Jakmile po několika dnech ubereme pár porcí jako polévku, tak čočka tak zhoustne, že ji dále dojíme jako čočku nahusto. K ní pak můžeme kombinovat různé přílohy podle naší chuti. Párkem, klobásou, uzeným masem, volským okem, ztraceným vejcem, restovanou cibulkou. A ve všech případech se na dosycení hodí nejlépe čerstvý kvasový středoevropský chléb.

Komentáře k receptu Čočka na několikrát

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  maris:byla jsem se podívat také;-)vy mě úplně"zblbnete":-*:-D:-Dmám doma též 500g balení:-))

  Odpovědět

 • maris maris

  magdalenka: teď jsi mě tak zmátla, že jsem se šla podívat na pytlík - u nás jsou jen 500 g / aspoň já znám jen tyto /:-D:-))

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  maris:u nás sú aj kilové sáčky...sníte?:-D

  Odpovědět

 • maris maris

  Já dělám taky vždycky z celého sáčku a většinou ji sníme:-8:-D

  Odpovědět

 • Věrka. Věrka.(neregistrovaný)

  Já dělám čočku vždycky z celého sáčku a k tomu třeba salám s vejcem jako voko, nebo uzený. Udělám si jí na kyselo a druhý den dělám ze zbytku polévku s drobně krájenými bramborami a mrkví. Mám jí ráda. Když jí zbyde víc, tak si jí naporcuju do mrazáku a pak už je to rychlovka.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Já bych si jí taak dala, ale bohužel čočku nemůžu. Ta musí být báječná, slintám tady.

  Odpovědět

Tématické fráze: čočka nahusto čočka s vejcem dusena cocka čočka recept čočka s mrkví porce čočky čočka s jíškou když zbyde čočka čočka v sáčku restovaná čočka čočka recepty čočka porce cocka dusena recept čočka cocka na kyselo recept 1 porce čočky čočka ze sáčku co kdyz zbyde čočka jak se dělá čočka čočka nahusto bez zasmažení