Bublanina z Majolky®

Suroviny

4 vejce
6-10 lžic cukru písek
100 g Majolky® (nebo sáček Poličanky nebo 4 plnější lžíce majonézy)
12 lžic polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva

Postup přípravy receptu

 1. Vejce našleháme s cukrem, postupně přidáváme majonézu a nakonec mouku promíchanou s práškem do pečiva.

 2. Vlijeme do pekáče vyloženého pečícím papírem, zasypeme ovocem.

 3. Pokud nechceme, aby ovoce kleslo ke dnu, zápečeme těsto bez ovoce asi 2-3 min, vyndáme pekáč, dosypeme ovoce, ev. špičkou nože ho zatlačíme pod těsto.

 4. Pečeme v předehřáté troubě na 170°C asi 12-15 min. (horkovzduch).

Komentáře k receptu Bublanina z Majolky®

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Dělala jsem včera bublaninu,byla s borůvkami,moc chutnala a tak pro velký úspěch jdu do ní znova,aby měly vnučky na ráno k snídani,udělám s malinoostružinami,jsou kyselejší,ale to vadit nebude.Jsem moc ráda za tento receptík;-):yes:

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  Těší mi,že jsem našla receptík na bublaninu,kde není použito,máslo, jogurt a nebo zakys.smetana.Mám 2vnučky které mají alergii na mléč.výrobky a přesto je nechci ošidit o moučník.Četla jsem i komentáře níže a když nic jiného,tak tato bublanina pomůže mnohým,kteří mají s laktozou problémy.Hello díky moc;-):yes::yes:

  Odpovědět

 • Linda Linda(neregistrovaná)

  Děkuji za skvělý recept, bublanina byla skvostná:-K.

  Odpovědět

 • Iness Iness

  HankaP: Dámy proboha....Hanko, ty máš možná pravdu ohledně toho, proč se do těsta už nepřidávají vejce...je to logické, ale na druhou stranu má pravdu i Hella. Když vyšlehá ještě další vejce tak musíš uznat že ty buchty nebudou totožné (bez přidání vajec a s přidáním).
  Co takhle si tu její buchtu vyzkoušet a pak hodnotit? Uznej, že někomu takto může chutnat víc;-).

  Odpovědět

 • HankaP HankaP(neregistrovaný)

  Hella: Netuším, kde jste vzala, že dávám víc prášku - vy dáváte na cca 20-25 dkg mouky 1/2 prášku, já mám v receptu 1 prášek na 45 dkg - v čem je rozdíl? Nicméně jsem žádné míry neuváděla - takže když vám dojdou argumenty, prostě si je vymyslíte? OK, jak je ctěná libost, poslužte si... (A proč je to dle mého zhůvěřilost už jsem vysvětlila - asi máte trochu potíže s chápáním textu, ale z toho si nic nedělejte, třeba vám s tím někdo pomůže... ;-))

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  HankaP: Proč by měl být můj recept zhůvěřilost? Aby bylo těsto nadýchané, tak já šlehám vejce a vy místo vajec dáváte víc prášku do pečiva. Každý si může péct, co mu chutná. Mě tedy chemie moc ne.

  Odpovědět

 • HankaP HankaP(neregistrovaný)

  Hella: To je ale pěkná pitomost - když tam nedáte Majolku®, dáte tam přece ten olej, místo kterého tam podle vás ta Majolka® je - a šlehejte si dle libosti. Recept s Majolkou® byl ale myšlený právě na úsporu práce (vyšel v Sešitech domácího hospodaření, sv. 22, "Vaříme bez zbytečné práce" v r. 1964). Je tam jen mouka, cukr, majonéza, mléko na zadělání a prášek do pečiva - vše se smíchá, nalije do pekáče a poklade ovocem. Někdo se rád placatí v kuchyni, někdo ne... A kuchařské weby? Většinou bohužel omílají tisíckrát to samé - i tuhle zhůvěřilost najdete na mnohých dalších - jak přes kopírák, nic objevného... ;-)

  Odpovědět

 • Hella Hella(autorka receptu)

  Hanko, ta Majolka® se tam dává místo tuku. Kolik asi myslíte, že 100 g Majolky® obsahuje vajec? Člověk se prostě musí vždycky rozhodnout, jestli bude recept hodnotit podle toho jak zahnal hlad, nebo jak si pochutnal. Když tam nedáte Majolku®, budete mít obyčejný piškot. Někomu stačí obyč piškot, aby si pochutnal, někdo chce víc. Proto vznikly kuchařské weby.

  Odpovědět

 • HankaP HankaP(neregistrovaný)

  No to ale úplně pozbývá smyslu dávat tam Majolku®, když stejně mám šlehat vejce s cukrem... :-// Ta Majolka® se tam totiž dává právě místo šlehaných vajec (=šlehaná vejce s olejem)!

  Odpovědět

 • Petra Petra(neregistrovaná)

  Chválim moc dobrá.:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • HUDECKA ANKA HUDECKA ANKA(neregistrovaný)

  no vidis to ja delam taky bublaninu a nedavam toho tolik anebo Majolku®, ja delam ze dva hrničky polohrube mouky ,1 hrniček cukor krystal,Pul hrnička oleje, pul hrničku mleka,2 vejce,1 prask do pečiva, a nedavam zadnou Majolku® a je ta sama bublanna je to jednodušši spusob. Ahoj.:-!

  Odpovědět

Tématické fráze: bublanina z majonézy bublanina recept bábovka z Majolky® bublanina s Majolkou® bublanina s majonézou piškot z Majolky® recepty z Majolky® Majolka® moučnik z Majolky® bublanina bábovka s majonézou beránek z Majolky® pečeme s majonézou kolacky z Majolky® bábovka s Majolkou® bublanina majoneza recepty bublanina majonezova bublanina recepty s Majolkou® pečeme s Majolkou®