Kopřivový sirup s trochou pampelišek

Suroviny

cca 130 ks mladých kopřiv
50-60 g kyseliny citrónové
2 kg cukru
2 litry vody
30 ks pampeliškových květů
2-3 citróny

Postup přípravy receptu

 1. Nasbíráme mladé listy kopřiv, dáme je do hrnce, dále přidáme květy pampelišek, přidáme na menší kusy nakrájené citróny a zalijeme vodou.

 2. Necháme 24 h odležet.

 3. Další den scedíme přes plátno do většího hrnce a vymačkáme, přidáme cukr a kyselinu citrónovou a vaříme dokud sirup trochu nezhoustne.

Poznámka od kuchařky

Zdrojem je časopis Moje zahrádka. Psali, že kys. citrónovou přidáváme už když se dávají kopřivy atd. na odležení, ale já ji dala, až se to vařilo a chutná dost dobře. Pampelišky se tam dávají pro lepší barvu. Vyzkoušejte :)

Sirup se užívá cca 14 dní 1 lžíce ráno a druhá večer. Pak následuje asi 3 týdny pauza, pak se může zopakovat. Užívá se na očistu těla a krve. Je to jarní vitamínová bomba :)

Komentáře k receptu Kopřivový sirup s trochou pampelišek

 • Marija5 Marija5

  :yes:diky ... zitra jdu na to

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  :yes:Hanko, tento sirup dělám každý rok a ještě do něj kvůli manželovi přidávám bezinky-bezva pomáhá na průdušky:yes: Dávám fotky a 3.bod

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  bublinkahanka:možná by bylo dobré to napsat do poznámky,někteří
  lidičky nemusejí čísti komentáře.;-):-K

  Odpovědět

 • Omlouvám se, užívá se 1 polévková lžíce ráno a večer po dobu cca 14 dní. Pak následuje pauza 3týdny a můžeme opakovat. Nejvíce se používá na jaře k očistě.

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  spagetka:to jsem moc ráda,že jsi též zareagovala,aby si někdo nemyslel,že to může píti jako vodu se šťávou pořád bez přestávky.:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já mám ve své bylinkářské bibli napsáno - užívat 3x denně 2 polévkové lžíce, nebo toto množství zředit ve 2 dcl vody. Lze užívat 3 neděle, pak měsíc přestat. Mám tam ovšem ještě list jitrocele k tomu a ořešáku - použití na zředění a zlepšení krve, vyčištění organismu. ;-)

  Odpovědět

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  To je pěkný receptík,ale není psáno jak se to užívá,přeci jen kopřiva je léčivka i čaj z ní se pije pouze 14dní.

  Odpovědět

Tématické fráze: kopřivovy med pampeliška recepty kopřivový sirup za studena kopřivový sirup kopřivový sirup za studena recept pampeliškový sirup s kopřivou med z kopřiv kopřivový med recept recepty z pampelišky pampeliškový kopřivový sirup sirup z kopřiv za studena šťáva z pampelišek sirup z pampelišky sirup z kopřiv koprivovy sirup s pampeliskou sirup z pampelišky a kopřivy sirup z mladých kopřiv sirup z kopřiv a pampelisky koprivovy sirup recept recept štáva z pampelišky