Brambory se špenátem

Suroviny

brambory
anglická slanina
čerstvý špenát
česnek
sůl
šlehačka
sýr

Postup přípravy receptu

 1. Do pomalého hrnce dát nakrájené oloupané brambory (syrové)- cca kg, osolit, přidat pokrájenou anglickou slaninu - cca 100 g, osolit, přidat na plátky nakrájený česnek a vše promíchat.

 2. Na brambory dát omyté listy čerstvého špenátu - doporučuji nekrájet - množství plný pytlík na pečivo, co je v každém obchodě, v hrnci to vše dosahuje až k horní hraně.

 3. Vše zalít šlehačkou a nechat pomalit na stupeň II. na 3,5 hod.

 4. Pak zamíchat a poklást plátky sýra (cca 100 g). Sýr se rozpustí během několika minut sám.

Poznámka od kuchařky

Omlouvám se za možná zmatený popis, dávám recept poprvé - pomalý hnec mám půl roku a koupila jsem ho po přečtení zdejších receptů. Od té doby pomalím a pomalím, zkouším experimentovat, pokud mi to dovolí čas. tento recept vznikl náhodně, když mi přišla zelenina, kterou odebírám v bedýnkách a mezi zeleninou byl i listový špenát. Fotky bohužel nemám, ale až budu dělat příště, určitě je vložím.

Komentáře k receptu Brambory se špenátem

 • olinka5555 olinka5555(neregistrovaný)

  Dooga: díky moc za fotky, vždycky na ně zapomenu. Jsem ráda, že Vám chutnalo, podle Vás jsem už upomalila spoustu skvělých bašt:-)

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  chocolate:Já bych ho tam i přes to dala až na konec jenom prohřát, přece jenom jakýmkoliv vařením se z něj všechno ztratí.

  Odpovědět

 • chocolate chocolate

  1974andrea:Je to PH a to je naopak velmi šetrné, nenechej se zmást délkou vaření.

  Odpovědět

 • 1974andrea 1974andrea

  Já teda nevím, ale vařit špenát 3,5 hodiny, to je teda vražda:-O:no:

  Odpovědět

 • Dooga Dooga

  Výborné. Jako příloha, tak i jak hlavní jídlo.:yes: Jen u nás na vsi není listový špenát. Ale i s protlakem to bylo :-p.

  Odpovědět

Tématické fráze: brambory se spenatem špenátové brambory brambory se spenatem recept recept na brambory se špenátem recept brambory se spenatem brambory ze špenátem vaříme se špenátem zapečené brambory v pomalem hrnci brambor se špenátem recept brambory čersvý špenát brambory třeben panenka v pomalim hrnci recepty se spenatem pomalý hrnec špenát spenat v pomalém hrnci brambory šlehačka špenát top recepty pomalý hrnec brambory anglická špenát brambory ve šlehačce se špenátem špenát recept