Kuřecí stehna plněná nádivkou

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 hodina 10 minut 13 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 hodina 10 minut 13 názorů

Suroviny 2 porce

2 větší kuřecí stehna
1 lžíce oleje
sůl
25 g starší ale ještě vláčné žemle
30 g mrkve
10 g pórku
20 g slunečnicových semínek
1 menší vejce
10 g polohrubé mouky
4-5 cl mléka
špetka muškátového květu

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí stehna zespodu nařízneme podél dlouhé kosti až ke kloubu a odstraníme ji, kůži neodkrajujeme. Spodní tzv. paličky ponecháme s kostí. Připravíme si nádivku, pečivo nakrájíme na drobné kostičky, mrkev na drobnější kousky nebo ji nastrouháme, pórek na jemno, žloutek rozkvedláme v trošce mléka, zalijeme pečivo, přidáme vše ostatní, osolíme a můžeme přidat špetku muškátového květu a nakonec vmícháme tuhý sníh.

  2. Touto nádivkou naplníme stehna a kovovými jehlami je za kůži uzavřeme. Nádivky je dost hodně, pokud budou stehna menší, tak vystačí i na 3-4 porce. Stehna na povrchu osolíme a můžeme okořenit dle svých zvyklostí, taky je můžeme posypat sezamem. Dáme je do pekáčku se lžíci oleje, přidáme zhruba 1 dl vody, přiklopíme a vložíme do vyhřáté trouby.

  3. V druhé polovině pečení odklopíme, občas přelijeme výpekem a dopečeme. Já jsem připravovala v remosce. Můžeme podávat jen s výpekem, pokud bysme chtěli šťávu, tak do výpeku přidáme trošku vody a zahustíme buď jíškou nebo záklechtkou z vody a 8 - 10 g hladké mouky. Používám nasucho opraženou. Necháme dobře provařit a dochutíme.

Komentáře k receptu Kuřecí stehna plněná nádivkou

Tématické fráze: kuřecí stehna s nádivkou kureci stehna plnena nadivkou kuře plněné nádivkou plněná kuřecí stehna plněné kuřecí paličky kuřecí stehno s nádivkou kuřecí stehna plněná kuřecí stehna recepty plněné kuřecí stehno plněné kuřecí stehna kuřecí roláda plněná nádivkou kuřecí stehna zapečená s nádivkou kuřecí stehna plněná kureci stehna z nadivkou kuřcí stehna plněná kuřecí stehna nádivkou kuřecí paličky plněné stehna s nádivkou kuřecí spodní stehna kuřecí spodní stehna recepty