Zavařené okurky bez vaření nálevu

Suroviny

Na jednu sklenici:
1 lžička soli
3 lžičky krupicového cukru
4 tablety spolarinu (cukerinu)
7 lžic octa
4 kuličky nového koření
1 bobkový list
7 kuliček celého pepře
kopr
mrkev
cibule
křen

Postup přípravy receptu

 1. Na dno dáme asi pět koleček mrkve, dvě kolečka křenu, trochu cibule, narovnáme okurky do poloviny sklenice, opět dáme cibuli, mrkev, křen, bobkový list, snítku kopru a okurky dorovnáme do plné sklenice. Nahoru dáme mrkev, cibuli, křen, sůl, cukr, spolarin, pepř, nové koření, ocet a zalejeme vodou, aby byly okurky potopené. Očistíme vrch sklenice, zavíčkujeme a zavaříme 25 minut na 80°C.

Komentáře k receptu Zavařené okurky bez vaření nálevu

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  helena:Tak super. Díky za vysvětlení;-)

  Odpovědět

 • helena helena(neregistrovaná)

  v podstate neide o to, či je to pre zdravých, či pre chorých. uhorky s pridaním daného umelého sladidla /aj sacharínu/, sú chrumkavé aj po dlhšom čase skladovania a tým, že sú chrumkavejšie, sú aj chutnejšie. cukor sám dáva prirodzenú sladkú chuť a nepreráža pachuť sladidla. toto je dôvod kombinácie sladidla a cukru.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  cathleen: tak asi tak;-).

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  Jana Remkova: nic nehrotím:-!
  Tohle není otázka: Podle mého: pro zdravé jedince to asi nebude ten správný recept na okurčičky.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  cathleen: já bych to tak nehrotila;-) Hell se jen ptá proč obojí-cukr i sladidlo. Já to nějak neřeším, éčka nehlídám:-8 a taky jsem dělávala se sladidlem okurky. Její dotaz je, proč se dává obojí. A to já taky nevím;-).

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  Hell.: :-Opro zdravého jedince? Tady už se "hlídá" i nálev na okurky? Fakt žasnu....odjakživa jsem okurky zavářela v nálevu velice podobném tomuto http://www.toprecepty.cz/recept/13671-okurky-babic..., kde se dává i cukr i sladidlo. Je i v knize o zavařování, v časopisech, předávají si ho rodiny mezi sebou. Tak asi tak "nezdravý" nebude.

  Odpovědět

 • Hell. Hell.

  Jaňulinko, význam sladidla pro diabetiky samozřejmě chápu :-D ale to tam zas nemá co dělat ten cukr, žeáno :-D
  To, co mi vrtá hlavou je právě to míchání cukru a sladidla. Tři lžičky cukru na sklenici mi přijdou akurátní...když uvážím že sladidlo má několikanásobně vyšší sladivost a navíc je to éčko jako hrom, tak mi význam takového zavařování fakt uniká,a páč nechci umřít jako blbec, tak se ptám...
  Podle mého: pro zdravé jedince to asi nebude ten správný recept na okurčičky :-/

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hell.:No, dal by se vynechat cukr a místo něj dát pouze sladidlo a okurky by byly dobré pro diabetiky. Tak to chápu já. Proč ale napůl cukr a napůl diasladidlo nevím;-)

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka (moderátorka)

  Hell.:ahoj, pokiaľ viem, vraj sú uhorky chrumkavejšie, ale netuším, či je to pravda, možno autorka prezradí viac...ja robím s cukrom a mám ich tiež chrumkavé - jednoducho ich netreba "prevariť" pri sterilizácii...

  Odpovědět

 • Hell. Hell.

  Noo, vypadá to dobře..jen nechápu to umělý sladidlo...za léta zavařování jsem nepřišla na to, proč bych ho měla do nálevu dávat :-( víte někdo? :-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Můžou být fakt skvělé. Já miluji právě ty Milotické a teď si říkám, že tyhle budou asi kyselejší, ale možná ne, když tam jde i ten spolarin. No, uvidíme, možná zkusím pár sklenic, pokud ovšem ten déšť a slimáci nezničí všechno, co zůstalo.:-((

  Odpovědět

Tématické fráze: nálev na okurky bez vaření okurky bez vaření nálevu spolarin zavareni okurek jak správně zavařit okurky okurky bez vaření zavařování okurek bez vaření zavařené okurky okurky bez nalevu zdravý nálev na okurky nálev bez vaření zavařený křen zavařování okurek bez vaření nálevu okurkový nálev bez vaření nálev na okurky se sladidlem nálev na okurky pro diabetiky miluji vaření cz top recepty okurky na zavaření nalev na okurky zdravé zavařování okurek