Zavařené okurky + nálev

Zavařeniny Doba přípravy: 1.hodina 6 názorů

Zavařeniny Doba přípravy: 1.hodina 6 názorů

Suroviny 55 skleniček

SVAŘÍME:
1,75 l vody
1/2 l octa
přidáme sáček deka necháme 5 minut povařit
přidáme 22 kuliček sacharinu
10 dkg cukru krystal
Tohle množství je jedna dávka, musíte si to udělat podle množství okurek.

Postup přípravy receptu

 1. Na spodek sklenice dáme 2 - 3 kolečka mrkve, petržele, cibule a kousek kopru, naskládáme očištěné okurky do půlky sklenice a znovu dáme zeleninu, ale už bez kopru, zalijem nálevem.

 2. Víčka povaříme v jarové vodě, aby trošku změkla guma, potom propláchneme pod tekoucí vodou, já vička (gumku) vytírám octem.

 3. Nejlepší ale víčka jsou, která už byla používaná. Sterilizujeme na 85°C asi 20 minut od bodu varu, potom hned sundáme z plotny. Jak je sundáte z plotny, dát na chladné místo na dlažbu a na zavařené sklinky dát mokrý hadr. Tento lák dělám 6 let .

Komentáře k receptu Zavařené okurky + nálev

 • Simona Skolakova Simona Skolakova

  A proč nezkusit nálev bez sacharínů,pokud nejste diabetici,tak je to zbytečné,naopak to ubližuje,já vím,že se to tak dělalo,múj děda též dělal okurky za pomocí sacharinů,ale on byl diabetik.;-)a to okurky nesterizoval,dával se na to celofán a zavázala se sklenice,nikdy se nezkazily;-)

  Odpovědět

 • Standa Standa(neregistrovaná)

  Ahojky, už 50 let zavářím okurky podle tohoto návodu. 4 lvody, 1.35l octa, 30dg cukru, 16 dg soli, 50 sacharínů. Přidám bobkový list, celý pepř, celé nové koření. Neznám lepší...

  Odpovědět

 • babivera54 babivera54

  tento nálev dělám také už 43 roků a pořád je dobrý

  Odpovědět

 • Pavel Pavel(neregistrovaný)

  To se to nakládá když je zahrada !!!:-(

  Odpovědět

 • Zdenka +++ Zdenka +++(autor receptu)

  děkuji:-K

  Odpovědět

 • Patricie Patricie

  :-K:-KKrásná baterie:-)):-))+:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: nejlepší zavařené okurky zavařené okurky zavareni okurek nálev na okurky z deka zavařený kopr zavařený hrách zavarene okurky z deka kopr do okurek okurky bez kopru zavařené okurkové řezy okurky v deku zavaření kopru jak zavařít okurky zavařené okurky bez kopru kopr zavařený zavareni okurku okurky zavaření nálev na okurky navod na nalev okurky zavareni okurek bez deka