Pizza taštičky se špenátem

Suroviny

250 ml mléka
2 lžičky soli
2 lžičky pizza koření
1 lžička mletého kmínu
3 lžíce oleje
1 lžička cukru
250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
2 lžičky sušeného droždí (nebo 1/2 čerstvého droždí)
náplň:
mražený špenát (rozmrazíme, ohřejeme, zahustíme, dochutíme)

Postup přípravy receptu

  1. Nastavení pekárny: Program Těsto. Vykynuté těsto propracujeme na pomoučněné ploše nebo na silikonovém vále (těsto se nelepí a nemusí se podsypávat), vyválíme, nakrájíme na pásky.

  2. Na půlku dáme vychladlý špenát, druhou půlku projedeme zdobícím mřížkovacím válečkem, mřížky malinko roztáhneme, přeložíme a kraje zmáčkneme.

  3. Na na plechu s teflonovou nebo silikonovou podložkou, případně pečícím papírem necháme cca 45 minut kynout. Pak pomašlujeme žloutkem smíchaným s trochou vody a pečeme ve vyhřáté troubě při cca 180°C. Hotové taštičky ihned přendáme z plechu na mřížku.

Poznámka od kuchařky

Recept mám z http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=937

Snažila jsem se tady takový recept dohledat, aby jsem se neopakovala, ale nenašla, nenašla :-)

Komentáře k receptu Pizza taštičky se špenátem

Tématické fráze: špenátové taštičky špenátové taštičky recept špenátový taštičky recept na špenátové taštičky černá čočka beluga recept mřížkovací váleček recepty kynute tasticky se špenátem spenatove mrižky pizza taštičky z kynutého těsta špenátové pizzové taštičky mřížkovací váleček na kynuté těsto recept špenátové taštičky čočka beluga recepty.cz/pizza špenátové taštičky z kynutého těsta špenátové pizza špenátové taštiičky pizzové tyčinky plněné špenátem špenatove těsto na pizzu recept špenátové taštičky z domácího těsta