Houbová kefírovka

spagetka Kuchařka: spagetka

Doba přípravy: Do 30 min.bez namáčení hub Polévky 12 názorů

Suroviny

1 l kefíru (ideálně domácí) nebo podmáslí
4 plné hrsti sušených hub
Asi 3 lžíce polohrubé mouky
Trochu vody (dle popisu v postupu)
Sůl
drcený kmín
pepř – dle chuti
libeček
petrželka
1-2 vejce (lze vynechat)
Recept si zatím oblíbilo 9 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. Houby rozdrtíme a namočíme na 2 hodiny do vody – množství vody jen do výše hub! Přidáme trochu soli, kmínu, pepře bylinek a velmi pomalu vaříme cca 15 minut – ne úplně do měkka, jen na skus.

 2. Mouku velmi pečlivě rozšleháme v kefíru. Poté tam přidáme pár lžic vývaru, kde se vaří houby (pokud tam spadne nějaká houba vůbec nevadí, důvodem je to, aby se nám kefír v polévce nesrazil).

 3. Za mírného varu, ale stálého míchání vléváme velmi pomalu a tenkým pramínkem kefír do hub, vždy na chvilku přerušíme a počkáme, až zase začne směs perlit, pak pokračujeme. Občas rozmíchneme i kefír, aby se neoddělovala syrovátka a byl stále hladký.

 4. Ke konci už zrychlíme vlévaní, ale pořád mícháme. Provaříme na mírné teplotě cca 10 min a vypneme.

 5. Pokud chceme sytější polévku, usmažíme vajíčka a vložíme do polévky buď do hrnce nebo každému na talíř - já je nedala, máme rádi čistě kyselou polévku s houbami. Dochutíme, zamícháme, podáváme. Já už ničím nedochucovala, polévka je velmi příjemně nakyslá, voní a chutná po houbách, bylinkách. Potřebovala jsem udělat velmi rychlý oběd a větší množství kefíru mi k tomu pomohlo.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Houbová kefírovka

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Anna Kocikova:Ani, promiň, pitomost, po kefíru netloustneš!!!!

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  spagetka:Ladi já ten kefír přidávám i do omáček(také místo zakysanky)mají takovou príma navinulou chuť a kolikrát už pak není ani třeba je nějak dochucovat.Já kefírek popíjím celý den a pak se divím,že rostu do šířky:-O:-D:-DAle manžel statečně pomáhá s upíjením také;-):-))

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Anna Kocikova: Ani, přesně tak, já se už rozhodla téměř nekupovat kysané nebo kyselé smetany, nestíháme vypít kefír a přece to nenecháme zkazit, že jo..navíc, aspoň vím, že ten náš kefír je zdravý a víme, co v něm je a je výborný. ;-);-):-p
  A děkuji všem za bodíky :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Špagetko,kefírové polévky jsou u nás vítány;-)hlavně poslední 2roky,co nestíháme kefír z vlastní výroby bumbat:-DTaké tady mám nějaké polévky z kefíru a sem tam na přechucení ty hříbky přidávám,takže když Ti ťuknu další bodík,tak i chuťově vím za co:-))+9:-p:yes:

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Super, já bych si ji nalila snad hned teď...:-p:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Děkuji všem za bodíky:-K, na tohle je právě skvělé využít přebytky domácího kefíru :yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Ty si vykradla mliekáreň ? :-D;-) Ale kefír je fajn v akejkoľvek podobe a množstve :yes:;-):-D+6

  Odpovědět

 • zizala zizala

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  Jana Remkova: mám ty domácí houbičky a nějak se mi to nahromadilo, původně jsem cchtěla dělat sýr, ale jelikož jsem dnes opravdu nutně potřebovala metelescublescu oběd, tak jsem to využila. Jinak určitě chuť mám krásně v rovnéváze, houby a kefír, mňam

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Člověče, kdes vzala tolik kefíru?:-D Já ho miluji, je skoro netučný, až jsi mi nadělala chutě:-p. Tak s kefírem houbovka, jo? No, nejsem si jistá, nepřerazí to chuť hub? Ty si to ovšem můžeš dovolit, když vám jich tam roste tolik;-), já už bych určitě přemýšlela;-)

  Odpovědět

 • rebeka rebeka

  dala bych si jeden talíř s kouřící se dobrotou.. mňam:-!;-):yes:

  Odpovědět

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

  Tak to je zajímavá polévečka, ale zkusím si ji přidat ke svým polevkám také:-K;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kefírová polévka s houbami houbová polévka z kefíru houbová polévka kefír houbová polévka s kefírem kde se vzala kefirova houba houba kefirovka postup polévka z kefíru s houbami recept polévka houbová s kefírem hribky na vyrobu kefiru kefírovka kefir kefirovka výroba polévka houby kefír houbová omáčka kefir nakyslá houbová polévka polévka kefír houby polévka kefír houby