Kuře na vybrané zelenině

Bibinka Kuchařka: Bibinka

Doba přípravy: 60 minut 2 porce Drůbeží maso 15 názorů

Suroviny

jakékoliv kuřecí maso (byly horní stehna)
4 lžíce loupaných rajčat
1/4 brokolice
2 řapíky celeru
2 lžíce petrželky
2 stroužky česneku
1/2 cibule
mletá paprika na posyp masa
sůl
pár plátků másla na kuře i na vytření pekáče
Recept si zatím oblíbilo 13 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Kusy kuřete si osolíme a posypeme mletou paprikou, pekáč si vymažeme máslem,zeleninu -cibuli, rajčata, brokolici, řapíky celeru si nakrájíme na menší kousky, česnek na plátky, posypeme nasekanou petrželkou, mírně osolíme, vše promícháme a dáme do vymazaného pekáče.

  2. Na dno nalijeme 100 ml vody, pekáč přikryjeme a dáme péct podle druhu masa na 50 minut, po 40 minutách přilijeme další vodu, ne moc, zelenina nám krásně pustí šťávu a je jí dost.

  3. Dopečeme už nepřikryté, aby se nám udělala kůrčička.

Poznámka

Skladba zeleniny se mi hodně povedla chuťově, výborná šťáva, které je díky zelenině dostatek bez použití většího množství vody, nebo vývaru. Proto jsem se rozhodla recept vložit-jiných s jinou zeleninou je tu dost, ale takto můžete také vyzkoušet!

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Kuře na vybrané zelenině

Tématické fráze: kuře na zelenině kuřecí na zelenině kuře v zelenině kuře recepty kuře na zelenině recept recept na kuře rychlé kuře na zelenině kuře recept recept kuře na zelenině kure na zelenine recepty recept na kuře v zelenině recepty kuře kuře se zeleninou kute na zelenine kure na zelenine fotky kuře ne zelenině vybrané recepty s kuřete kure na zelenine foto kuře ne zelenině recept recepty kuře zelenina