Chleba domácí - kmínový

Suroviny

1 kg hladké mouky
2 brambory (uvařené ve slupce)
3 lžičky soli
kmín
kostka kvasnic
litr vlažné vody
možno přidat oblíbené semínka

Postup přípravy receptu

 1. Do velké mísy prosijte kilo hladké mouky, přidejte jemně nastrouhané brambory - asi 2 (uvařené ve slupce a oloupané), 3 kávové lžičky soli a kmínu, nadrobte kostku kvasnic. Nachystejte si litr vlažné vody, půlku až třičtvrtě tam nalijte hned (u mě stačí asi tak třičtvrtě litru vody - jinak dle uvážení přilejte) a miste, až se vše hladce spojí.

 2. Těsto nechte kynout asi půl hodiny, pak můžete ještě těsto drcnout a nechat dále kynout.

 3. Na pomoučeném stole vymodelujte 2 bochníky, propíchejte asi 5x špejlí, potřete vodou, posypte kmínem a pečte na pečícím papíře na plechu ve vyhřáté troubě na 180°C 50 minut.

 4. Potom zvyšte teplotu na 200°C a pečte ještě 10 minut (kvůli barvě). Určitě dobu pečení dodržte, jinak nebude chléb propečený (vůbec nevadí, pokud se bochníky spojí či popraskají).

 5. Chléb vyberte z trouby, ještě potřete vodou a necháte vychládnout (Chléb nedávejte do silonových sáčků apod.). Dobrou chuť, ať se vám podaří (a pokud ne hned, příště to vychytáte) a napište, jak vám chutnal či jak se zadařilo. :-)

Poznámka od kuchařky

Vody do těsta mě osobně stačí 800ml.

Komentáře k receptu Chleba domácí - kmínový

 • jarda Kadic::-) Jardo,hold,pokaždé se nemusí povést...ale je fakt výborný :-p

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic(neregistrovaný)

  Také jsem zkusil, výsledek nic moc, ale já byl líný hnacat, odvezl jsem ho sestře pro slepice.Ta konstatovala, že slepice dostanou h...., že nemaj nárok, že to radši zbastej sami! Takže, asi nedopadl tak zle, ale já mám asi hubu moc mlsnou.Zdravím.

  Odpovědět

 • RÁĎA:to mě moc těší Ráďo,díky :-)

  Odpovědět

 • RÁĎA RÁĎA(neregistrovaný)

  Právě jsem dopekla a je vynikající,jeden z nejlepších.:yes::-))

  Odpovědět

 • NADEI NADEI

  :yes:výborný chlebík,dělávala ho moje tchyně a dávala taky ocet.Určitě vyzkoušejte:-p

  Odpovědět

 • lomačka lomačka(neregistrovaná)

  Katko,taky dělávám doma ,ale přidám ještě 1 lžičku octa:-p:yes:

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

  Povedený:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: domácí chléb domácí chleba domácí chléb recept domácí chleba recept domácí kmínový chleba do trouby chleb recept domácí kmínový chléb do trouby recept na domaci chleb recept na domácí chleba domácí kmínový chléb chleba recept recept na chleba recept chleba domácí kmínový chleba kmínový chléb domácí chleba do trouby domácí chleba 1kg domaci chleba kmínovy domaci cheba domácí chleb 1kg