Pohankovo-hraškové lívanečky bez lepku, mléka a vajec

Suroviny

150 g pohankové mouky
50 g vanilkové hrašky
1 lžíce cukru
1 lžička sušeného droždí
špetka soli
300 ml sojového mléka nebo rýžového mléka

Postup přípravy receptu

 1. Ze všech surovin umícháme hladké řidší těsto.

 2. To necháme 20 minut nakynout na teplém místě.

 3. Pánvičku lehce vymažeme olejem (není třeba vysoká vrstva, ale nedoporučuji smažit zcela nasucho) a smažíme malé lívanečky. Podáváme např. posypané skořicovým cukrem, potřené povidly nebo přelité javorovým sirupem.

Poznámka od kuchařky

Hraška vanilka (od stejného výrobce jako hraška jemná a hraška pikant) slouží k obalování ovoce a také jako náhrada vajec do sladkých těst. Lze ji koupit v prodejnách zdravé výživy nebo objednat v lékárně.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Pohankovo-hraškové lívanečky bez lepku, mléka a vajec

 • IvanaLK IvanaLK

  :yes::yes::yes::yes: Skvělý recept, ráda ho vyzkouším. Konečně taky něco opravdu zdravějšího a bez různých aditiv :-):yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Šmankote holka, tak abych si zašla do zdravé výživy pro vanilkovou hrašku, co?:-)). Tak tu jsem ještě neměla!!

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  petram:aháá, takže to mi ve Výživě nenabídli, protože jsem se neptala. Jdu do města, takže je přepadnu, vím, že tam mi to zas objednaj, jsou ochotní, holt je to o poptávce a děkuju moooc:-K:-K:-K:-K

  Odpovědět

 • petram petram(autor receptu)

  spagetka: Hraška se vyrábí ve třech variantách - jemná (na zahušťování), pikantní (na obalování) a vanilková (na sladké). Pokud bys hrašku nesehnala ve zdravé výživě, lze ji objednat v lékárnách (dodává ji tam firma Phoenix, jeden den ji objednáš a druhý den vyzvedneš a ještě Tě vyjde levněji). Ta vanilková se bohužel shání dost obtížně, ale je moc dobrá a stojí za to.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Ukládám, prima receptík:yes::yes::yes:
  Teď mi dochází - jo to vedení :-O:-8, oni prodávají hrašku s různými příchutěmi? Ve Výživě u nás ji najdu, jen se divím, ale dík ;-);-) Jo a klidně přidej i Dia variantu, diabetolog ji totiž mužovi doporučil, protože jsem si stěžovala, že je závislák na sladkým, ale hrašku prý může :yes::yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vanilková hraška recepty hraška vanilka recepty vanilková hraška hraška vanilková vanilková hraška recept hraska vanilkova recepty recepty z vanilkové hrašky hraška - sladké recepty recepty zdravě bez lepku recepty zdrave a bez lepku hraška recepty palacinky z hrasky vanilková hraška recepty palačinky sladka hraska vanilková hraška-recepty hraška vanilková recept recepty z hraška vanilka pohankovo-banánové lívanečky hraška sladka recepty vanilkovou hrašku