Lístkový koláč s jablky a slaným karamelem

Suroviny

250-300 g listového těsta
cca 8 středních jablek (nebo dle libosti)
1 lžíce třtinového cukru
2 lžíce másla
Karamel:
4 lžíce cukru
1 lžíce másla
1/2 lžičky soli
2 lžíce 12% smetany

Postup přípravy receptu

  1. Těsto vyválet hodně dotenka a položit na plech (pečicí papír).

  2. Na těsto rozprostřít oloupaná a na jemné plátky nakrájená jablka. Posypat lžící cukru a máslem nakrájeným na malé kousky.

  3. 200°C - cca 20-30 minut.

  4. Karamel (připravte před koncem pečení):
    Nechat cukr rozpustit, stáhnout z ohně, vmíchat máslo, sůl, nakonec smetanu - na chvilku vrátit na mírný oheň a vymíchat dohladka. Silikonovou mašlovačkou (nebo jinak =) potřít koláč a ten vrátit ještě na dopečení, cca 10 minut.

Poznámka od kuchařky

Milimetrové těsto, lahodná karamelová jablka se slaným ocáskem... Pro mě letos vítězí nad štrůdlem =D

http://luciedvorakova.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Lístkový koláč s jablky a slaným karamelem

Tématické fráze: jablkový koláč s karamelem kolac z listoveho testa s jablky a karamelem listovy kolac s jablky a karamelem jablečný koláč s listovým testem a karamelem jablkovy koláč z listoveho těsta se slaným karamelem listkovy jablkovy kolac karamelový koláč s jablky listové těsto se slaným karamelem listový kolač se slaným karamelem jablkový koláč z listového těsta s karamelem lístkový koláč jableccny kolac z listkoveho listového těsta francouzský jablkový koláč s karamelem listové těsto s jablky a karamelem jablková buchta se slaným karamelem lístkový koláč s jablky a medem jablečný koláč z listového těsta se slaným karamelem listový jablečný koláč se slaným karamelem jablkovy kolac s karamelem z listoveho testa recepty jablkový koláč s karamelem