Berušky cukroví

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 1 hod 21 názorů

Cukroví PečenéPlněné Doba přípravy: 1 hod 21 názorů

Suroviny 40 ks

Na asi 40 ks poslepovaneho cukrovi potřebujete:
310 g hladké mouky plus na podsypávání
210 g másla nebo jiného tuku na pečení
100 g cukru moučka
1 vanilkový cukr
2 žloutky
1 lžičku citronové kůry
1 lžíci citronové šťávy
Na krém:
250 g másla
100 g cukru moučka
1 vejce
1 lžičku mandlové tresti (nebo vanilkové)
Na polevu:
120 g cukru moučka
1–2 lžíce citronové šťávy
1 lžíci horké vody
trochu červeného barviva (potravinářské, nejlépe malinová červeň)
Na tečky:
hořkou čokoládovou polevu v sáčku (použijete jen trošku).

Postup přípravy receptu

  1. Postup je stejný jako u jakéhokoli receptu na linecké cukroví. V míse (nebo na vále) zadělejte všechny ingredience na těsto a vypracujte hladké tužší těsto. To uložte asi na 20–30 minut do lednice odpočinout a ztuhnout, jinak by se pak špatně válelo.

  2. Odpočaté těsto rozválejte na plát tenký asi 2 milimetry a vykrajovátkem ve tvaru kapičky (nebo prostě takovém, aby to nakonec vypadalo jako beruška :-)) vykrájejte všechno těsto. Jednotlivé kousky cukroví klaďte vedle sebe na plech vyložený pečicím papírem a pečte při 180 stupních asi 7–9 minut, záleží na vaší troubě. Hotové cukroví nechte úplně vychladnout.

  3. Všechny ingredience na krém vyšlehejte dohladka. Polovinu vychladlých kousků cukroví naplňte pomocí cukrářské zdobičky krémem nebo stačí použit sáček. Pak druhou část cukroví přiklopte a nechte v chladu ztuhnout.

  4. V misce smíchejte suroviny na polevu a umíchejte je opět dohladka. Ztuhlé cukroví v ní z jedné strany opatrně máčejte. Nechte chvilku zaschnout. Nakonec na berušky namalujte krovky a tečky, ideální je na to čokoládová poleva v sáčku, kterou stačí rozehřát v teplé vodě.

Poznámka od kuchařky

!Možná se vám to bude zdát náročné ale vůbec to tak není,jde to rychle a pak to vypadá a chutná výborně !!!!!! Tak se toho nebojte, děti budou mít radost :-)))

Komentáře k receptu Berušky cukroví

Předchozí 1 2

Tématické fráze: vánoční cukroví berušky linecké berušky čokoládové berušky růžové cukroví berusky z lineckeho testa berušky recept recept na vánoční cukroví vánoční berušky recept na berusky čokoládová beruška krovky pro berusku krovky berušky berušky vánoční cukroví pěkné cukroví beruška obecná beruška obecná berusky-cokrovi vánoční cukroví pro narocne cukrovi pro narocne cukroví ze zdobičky