Barevný zeleninový předkrm

Předkrmy Doba přípravy: 15 minut 14 názorů

Předkrmy Doba přípravy: 15 minut 14 názorů

Suroviny kolik potřeba

cuketa
čerstvá paprika
česnek
vajíčko
sýr

Postup přípravy receptu

 1. Cca 1cm plátky cukety vložíme na rozehřátou pánev (máslo, olej), poklademe plátky česneku, přikryjeme poklicí, necháme dojít.

 2. Po vypnutí pánve ještě každý kousek poklademe kostičkou sýra (zlato, mozarella, niva, eidam…).

 3. Na druhé (polovině) pánvi zalijeme do vyšších kroužků (ideálně červené) papriky, také s na dno vloženým plátkem česneku, rozšlehané vajíčko.

 4. Až to cca napůl zhoustne, pak - viz cuketa - necháme dojít, navrch položíme sýr.

Poznámka od kuchařky

Netřeba ani solit, ani mít strach, že něco nedojde; i na skus vše výborné, barevně, i chuťově „hraje“:) Ani není nutno dochutit/dozdobit tatarkou, terčíkem kečupu…!!!

Komentáře k receptu Barevný zeleninový předkrm

 • Nadja Nadja

  Marta: tak už tu máš i cuketu

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Marta: ;-( cuketu jsem neměla, tak jsem zatím dala alespoň papriku s vajíčkem. Ale doporučovala bych ten paprikový kroužek udělat tenčí - já měla asi 1,5 cm vysoký, vešlo se do něj celé 1 vajíčko a dělalo se to celkem dost dlouho (indukční vařič - na 3.stupni ze 7 - na keramické pánvi).
  :-O "Na druhé (polovině) pánvi" - lze vyložit tak jak píšeš "na druhé polovině pánvE" , nebo když pánvI, tak "na druhé pánvi".

  Odpovědět

 • Marta Marta(neregistrovaná)

  A kde je cuketa?;-) Podle postupu jsem pochopila, že na jedné půlce pánve se dělají plátky cukety a na druhé půlce pánve kroužky červené papriky, do které se vlije rozšlehané vajíčko (viz foto). Ale kde je cuketa?

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Marcela Vesela: ta 1písmenková chybička je dost podstatná. Představ si, že by podle Tvého receptu měl uvařit úplný začátečník (třeba i dítě), který potřebuje podrobný a srozumitelný popis i rozpis množství surovin.
  A dosud jsi ty PROUŽKY v rcp neopravila. Ne každý vždy čte komentáře.

  ;-) Alexiss: děkuji za upozornění, komentáře jsem nečetla, jen jsem chtěla předkrm vytvořit, tak jsem se hned zeptala.

  Odpovědět

 • Alexiss: JJ; zkusím se příště polepšit, nafotit, nebo aśpoň se víc soustředit, a neudělat ani zmiňovanou 1písmenkovou chybičku:)

  Odpovědět

 • Alexiss Alexiss

  Marcela Vesela:Souhlas,přesně podle receptů dělám pouze vánoční cukroví,takže s těmi rozpisy surovin mám taky problém.Musím se ale přiznat,že po přečtení tvého receptu v den vložení jsem z toho hned taky nebyla moudrá (proužky-kroužky).Možná,kdyby bylo foto...:-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Marcela Vesela: Marcelko, ale ty nepíšeš kroužky, nýbrž vyšší proužky v receptu, to je rozdíl. Tak to uprav a je to. Škoda, že nemáš i foto

  Odpovědět

 • Alexiss:
  JJ, díky "za pomoc". Netušila jsem, že lidi nepřemýšlí, a si leccos neodvodí; i chtějí vše naprosto přesně - hodnoty, množství, stupně; i kde netřeba... Co kdo ví, pro kolik lidí kdo bude dělat, jak ne/zkušený je... Osobně nesnáším přesné návody, a vše si vždy stejně "uzpůsobím/dotvořím" podle svého, surovin, chuti... Jde spíš pro inspiraci?!? Tak jen s odvahou, a chutí do toho:)

  Odpovědět

 • Alexiss Alexiss

  Nadja:v komentáři hned pod tvým je to vysvětlené-kroužky!

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Marcela Vesela: "zalijeme do vyšších proužků (ideálně červené) papriky" - jak do PROUŽKŮ papriky mohu nalít vajíčko? :-? Maximálně proužky papriky mohu vajíčkem zalít - vpodstatě udělat omeletu a pak ji rozkrájet na proužky.

  Odpovědět

 • tejaja: ty papriky? - do kroužků paprik položených na rozpálenou pánev (na dno vložit plátek česneku není podmínkou) vlejme rozšlehané vajíčko - pokud to už houtsne, vypneme, a necháme přikryté dojít; příp. navrch také položíme "roztopit" čtvereček sýra...
  Dobrou chuť:)

  Odpovědět

 • JJ; bez obav; kromě spálení se fakt nedá zkazit; množství záleží na potřebě lidí, hladu...

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Marcelo, může to být dobré, ale neuvádíš absolutně žádné hodnpoty, jako množství, teplotu, čas.... a fakt si myslíš, že takto není třeba už nic řešit?
  1 cm cukety stačí? Kostička sýra stačí?

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  Prosííím, ten druhý odsek by nešlo nejako napísať zrozumiteľnejšie? Ďakujem;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: predkrm předkrm z cukety valentýnský předkrm předkrmy z cukety předkrm s vajíčka zeleninovepřetkrmi co udělat za předkrm nej předkrmy vajíčko v paprice cuketa předkrm zeleninovepredkrmy co na předkrm cuketa jako předkrm předkrm vajíčka valentýnský přetkrm nej předkrm předkrm z vajíček předkrmy z cuket vajíčko jako předkrm co udělat jako předkrmy