Maso se zeleninou zapečené ve smetaně

Suroviny

vepřové plátky
cibule
sůl
pepř
kysaná smetana
rajčata
česnek
pórek
lilek
fazolky
cuketa

Postup přípravy receptu

  1. Vepřové libové plátky (jako na řízky, nebo vykoštěné kotlety) osolíme, opepříme a vložíme na plátky (kolečka) cibule do sádlem vymazané nebo olejem vytřené zapékací mísy.

  2. Mezerky mezi nimi můžeme vyplnit kolečky pórku (aj. zeleninou) a vše hojně posypeme plátky česneku.

  3. Okořeníme dle libosti – sůl, pepř + italská aj. směs, navrch přidáme lístky bazalky, kolečka rajčat a zalijeme šlehačkou (zakysanou smetanou). Pečeme doměkka.

Poznámka od kuchařky

Podáváme s bramborem, rýží, chlebem…

Komentáře k receptu Maso se zeleninou zapečené ve smetaně

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zapečene maso na smetaně kotlety na smetane se zeleninou vepřové maso s kyselou zeleninou zapečené veprove maso na smetaně zapečené maso ve smetaně vepřová plec na masa zapečené ve smetane zapečená zelenina se zakysanou smetanou zapečené vepřové maso se zeleninou maso zapecene se zeleninou a smetanou recept moso na smetaně vepřove zelenina brambory smetana vepřové maso se zeleninou na smetaně vepřové maso na smetaně ze zeleninou zapečený moso ve smetaně zapečené maso se smetanou a zeleninou zapecene maso se zeleninou maso se šlehačkou a zeleninou zapečené vepřové s bramborem, zeleninou a šlehačkou vepřové brambory smetana zelenina zapékané maso ve smetaně