Bílá cibulová pizza

Suroviny

170-180 g vody
200 g hladké mouky
100 g pšeničné chlebové mouky
3 lžíce oleje
lžička soli
5-6 g čerstvého droždí
Náplň:
cibule
olej
sůl
bylinky:
pažitka
oregano
česnek
sýr

Postup přípravy receptu

  1. Ve vlažné vodě rozmícháme droždí, přidáme zbytek surovin a vymísíme těsto, které pak necháme asi 40-50 minut vykynout.

  2. Vykynuté propracujeme, rozválíme na velikost plechu a necháme na něm vykynout (plech je třeba vymastit nebo těsto uložit na pečící fólii, v tom případě pamatovat na to, abychom z něj pizzu před krájením sundali).

  3. Těsto potřeme olejem smíchaným se solí a krájenými bylinkami (do oleje je možné vmíchat 1 rozetřený stroužek česneku), posypeme rozebranými půlměsíčky cibule, necháme dokynout a upečeme ve vyhřáté troubě (200-210°C). Kdo má rád, posype pizzu před dopečením trochou sýru.

Poznámka od kuchařky

Další moje recepty na stránkách Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz

Komentáře k receptu Bílá cibulová pizza

Tématické fráze: cibulová pizza pizza cibulová pekárnománie recepty cibulova piza cibulová pizza recept recept na bílou pizzu příloha blesku 31.11.2015 cibulova pitza bílá cibule recept recept krémová náplň na pizzu cibulová pěna recept pizza cibulová top recept na bílou náplň pizzy pizza z listového listového těsta recepty pizza s cibulí pizza recept recept cibulova pizza bílápizza piyya100