Taštičky s domácími švestkovými povidly

Suroviny asi 20 ks

listové těsto (nebo které máme rádi)
já použila oblíbené:
hrnek vlažného mléka
1 vejce
120 ml oleje
500 g hladké mouky
7 g sušeného droždí (nebo půl kostky čerstvého)
lžička soli
cukr
1 vejce na potírání
švestková povidla (domácí "peču" si je v remosce, recepty tu už jsou)

Postup přípravy receptu

 1. Suroviny dáme do pekárny, program "těsto".

 2. Těsto vyválíme na tenko, vezmeme si tvořítko na taštičky (viz foto) - spodní stranou vykrájíme kolečka, jejich okraj potřeme vajíčkem a doprostřed dáme lžičku domácích povidel. Přendáme na horní zubatou stranu tvořítka a "skousneme" taštičku.

 3. Dáme na plech s pečícím papírem, potřeme vajíčkem.

 4. Pečeme asi půl hodinky naplno (plynová trouba) - plynovou troubu zapálím, vložím taštičky, po půl hodince jsou akorát (samozřejmě průběžně kontrolujeme).

 5. Těsto bez pekárny: do vlahého mléka rozmíchat kvasnice a trochu cukru, zaprášit lžičkou mouky, nechat 10 minut kynout, pak tento kvásek smíchat s ostatními surovinami a na teple nechat asi půl hoďky kynout. Pak vyválet, naplnit a péct (nenechávám kynout plněné na plechu, rovnou s tím do trouby).

Poznámka od kuchařky

Je to hrozně jednoduché, rychlé a hlavně dobré.

Zbytek těsta (ze kterého už nejde udělat kolečka) vyválím, potřu vajíčkem nebo kečupem, posypu pizza kořením, nakrájím na proužky, udělám "krucánky" a upeču. Jak říkaly babičky - ni zrno nazmar:-)

Komentáře k receptu Taštičky s domácími švestkovými povidly

 • tygricekj tygricekj

  taštičky jsou luxusní :D hned se po nich zaprášilo:-K a když mě došly povidla naplnila jsem je na slano - kečup, salám a tavem.sýr a taky moc výborné :D dávám další bodík:yes: a receptík ukládám děkuji

  Odpovědět

 • Marsi Mesi Marsi Mesi

  Mám ráda jednoduché, rychlé recepty;-)ukládám a přidávám bodík:-)):yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  sunny.sofi: přidala jsem Ti fotku práce s tvořítkem na taštičky. Je to sice jiné těsto i náplň, ale na ukázku, jak ho použít, snad stačí. Pokud ji nechceš, dej vědět, odstraním ji.

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi(autor receptu)

  spagetka: jj, každá máme doma různý trouby:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  sunny.sofi:jasný, to si fakt musí už každý sám podle sebe udělat, já zas nemám plyn. Proto je dobré psát, svou vlastní troubu a dodat, že se řídíme vlastní troubou ;-);-):yes::yes:

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi(autor receptu)

  spagetka: spagetko, snažila jsem se doplnit, snad to už je v pořádku. Co se trouby týče, stupně netuším, neb je tam nemám;-)

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi(autor receptu)

  Míša: Míšo, moc děkuji:-K, používám klasickou odměrku 250 ml.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  sunny.sofi: Dopiš si tam jednu důležitou věc, že každá trouba peče jinak a každý se musí řídit svou troubou. Ty uvádíš jen orientačně dle své vlastní trouby ;-);-);-) ( např. já byla léta zvyklá péci na 185°C, teď mám novou troubu a stačí 160°C)

  Odpovědět

 • Míša Míša(neregistrovaná)

  Moc pěkné šátečky.:yes: Vypadají velice jedle.:-p Chci se zeptat. Jak velký hrnek?

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi(autor receptu)

  Věra: Mám plynovou troubu, takže ji zapálím, vložím plech s šátečky, nechám naplno. Protože zpočátku není úplně rozpálená, tak to opravdu bylo akorát.
  P.S. Než jsme se odstěhovali na chalupu na vsi, měla jsem kombinovanou horkovzdušnou troubu - prostě paráda, teď holt vždycky zkouším, jak to s plynovou dopadne.:-D;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  sunny.sofi: doplň si prosím ty opravy a upřesnění do receptu, v komentářích to zapadne ;-);-)

  Odpovědět

 • sunny.sofi sunny.sofi(autor receptu)

  Věra: Věruško, děkuji za doplnění a vysvětlení práce s tvořítkem. Měla jsem hrozný problém ji popsat, mořila jsem se s tím asi půl hodiny:-O a jak vidno - stejně špatně. Ale tys to napsala moc hezky, myslím, že teď to kuchařky pochopí:yes:

  Těsto bez pekárny: do vlahého mléka rozmíchat kvasnice a trochu cukru, zaprášit lžičkou mouky, nechat 10 minut kynout, pak tento kvásek smíchat s ostatními surovinami a na teple nechat asi půl hoďky kynout. Pak vyválet, naplnit a péct (nenechávám kynout plněné na plechu, rovnou s tím do trouby).

  Odpovědět

 • Věra Věra(neregistrovaná)

  sunny.sofi Šátečky se pečou naplno? :-O To musí za půl hodiny zhořet. Lístkové těsto se peče na cca 200 C, protože v lístkovém těstě je hodně tuku. Ale tohle není lístkové těsto? Doopravdy šátečky z tohoto těsta pečete naplno? :-O Nejsem rýpal. Přepsisuji si Váš recept a postupně zjišťuji nejasnosti.

  Odpovědět

 • Věra Věra(neregistrovaná)

  Teď ještě v postupu čtu, že... Přendáme na druhou stranu tvořítka a "skousneme" taštičku.
  To ako těsto na tvořítku přehazujeme? :-O Tvořitkem dělám cukroví. A to dělám tak, že vykrojené kolečko i s náplní položím na tvořítko a již nic nepřehazuji.;-) Prostě kolečko zavřu a vytvoří se taštička.:-) Tomuto postupu nerozumím. :-( Recept se mi líbí a taštičky chci udělat.:-p Šlo by recept doplnit? Napsat ho pro ty co pekárnu nemají a pak jak je to s přendáváním těsta.

  Odpovědět

 • Věra Věra(neregistrovaná)

  A kdo nemá pekárnu?
  1. Těsto vypracovat ručně a pak nechat kynout?
  2. Nebo těsto jenom vypracovat a hned dělat taštičky?

  Odpovědět

Tématické fráze: povidlové taštičky tastičky plněné povidly pečené povidlové taštičky plněné taštičky povidly tasticky s povidly tvořítko na taštičky plněné taštičky s povidly povidlové taštičky pečené povidlové šátečky z listového těsta povidlové taštičky recept bramborové taštičky plněné povidly švestková povidla podle babiček listové šátečky s povidly šátečky z listového těsta s povidly listové taštičky s povidly pečené taštičky s povidly povidlové taštičky z listového těsta povidlove šátečky bramborové taštičky se švestkovými povidly taštičky s s povidly