Tvarohové taštičky s povidly

Suroviny

Na těsto:
250 g tvarohu (NE VANIČKOVÝ)
250 g polohrubé mouky
1 vejce
1/2 lžičky soli
25 g másla nebo Hery
Na náplň:
100 g hustých švestkových povidel
Na závěr:
100 g přepuštěného másla
strouhaný perník
moučkový cukr
A ještě:
1 bílek kterým potřeme okraje nakrájených čtverců

Postup přípravy receptu

 1. Ze všech surovin na těsto zpracujeme nelepivé pružné těsto. Na lehce pomoučněné podložce vyválíme na placku o výšce cca 3 mm a radýlkem nakrájíme na čtverce 6 x 6 cm.

 2. Do středu každého čtverce dáme lžičku povidel a přehneme. Kraje pečlivě bříškem prstu přitiskneme k sobě. Do vhodné nádoby dáme dostatečné množství vody, kterou osolíme lžičkou soli.

 3. Jakmile začne voda vřít, naházíme do ní (opatrně) taštičky a zlehýnka je vařečkou podebereme, aby se nám nepřichytily ke dnu. Od doby, kdy taštičky vyplavou k povrchu, vaříme 5 minut. Děrovanou lžící je vybereme a horké dáme na talíře. Tam je bohatě posypeme perníkem, cukrem a přelijeme přepuštěným máslem.

Komentáře k receptu Tvarohové taštičky s povidly

 • Franibald Franibald

  Recept je super,jen bych doporučila špetku soli,ta 1/2 lžička je moc a mouky dejte 200g..popřípadě podsypat moukou při válení. S tímto množstvím je to trochu tvrdé,takže doporučuji ubrat mouku.Jinak už jsem vařila podle tohoto receptu 2x a super,vynikající. Každý tvaroh se také chová jinak,každý je jiný. Proto začněte zpracovávat těsto s 200g mouky a podle potřeby když tak přisypat. Ale nebude už potřeba myslím..:-):yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Veronika w Veronika w

  Tak jsem vyzkousela, prave jsem dojedla a vyyyborne! :-8 misto perniku jsem posypala makem a cukrem ;-)

  Odpovědět

 • Sarovka Sarovka

  Taštičky jsem jedla naposledy v minulém století od babičky, takže je nejvyšší čas to napravit. Doufám, že se mi povedou. Máš je krásné :yes: Těším se.:-K

  Odpovědět

 • Klara Klara

  Už aj si to odkladám, zajtra budú:-p:yes:

  Odpovědět

 • Jackie79 Jackie79

  To je nádhera :-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: tvarohové taštičky s povidly tvarohove tasticky povidlové taštičky z tvarohového těsta povidlové taštičky tvarohové taštičky s povidlím tvarohové tašky s povidly tasticky s povidly povidlové taštičky recept tvarohové tašky tvarohové povidlové taštičky tvarohové taštičky plněne povidly povidlové tvarohové taštičky tvarohove tasticky a makem taštičky s tvarohem taštičky s povidlím tasticky tvarohove tvarohove tasticky recept tvarohove taštičky s povidlama taštičky plněné švestkovými povidly povidlové taštičky s tvarohem