Vepřové koleno s kysaným zelím

Suroviny

4 kusy vepřové koleno
2 kusy Knorr Bohatý bujón Kuřecí, 4 kalíšky
1 kg kysané zelí
2 kusy mrkev
1 kus celer
1 ks pórek
2 kusy bílá cibule
15 g majoránky
2 kusy bobkový list
7 zrnek pepř zrnitý
3 zrnka nové koření
15 gramů máslo
30 gramů mouka

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu kromě cibule umyjte a nakrájejte na menší kousky.

 2. Zalijte 3 litry vody. Přidejte všechno koření kromě majoránky. Následně přidejte Knorr Bohatý bujón Kuřecí a uvařte bujón.

 3. Přidejte očištěná vepřová kolena a vařte cca 2 hodiny, dokud nebudou měkká. Následně maso vyndejte z vývaru, aby trochu vystydlo.

 4. Nakrájejte zelí, přidejte je k vývaru po vaření masa a vařte, dokud nebude měkké.

 5. Cibuli nakrájejte na drobné kostičky. Z másla, cibule a mouky udělejte jíšku a přidejte ji k zelí. Dochuťte majoránkou.

 6. Oddělte maso od kostí. Maso přidejte k zelí a vařte ještě 20 minut, aby se všechny chutě spojily. Servírujte s chlebem nebo s brambory.

Poznámka od kuchařky

internet

Komentáře k receptu Vepřové koleno s kysaným zelím

 • mika59 mika59

  Koleno jsem taky vařila, jen bez bujónu. Pak je ještě ogrilované a zelí kysané jsem vařila taky, jen s chlupáčema. Přidala jsem foto, pokud bude vadit smáznu..:-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • pomnenka pomnenka(autorka receptu)

  Bibinka:

  jarda Kadic:Dekuji no ono je to vseo chuti to uz je na vas jak si to dale prizpusobite sve chuti :-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Pomněnko, recept se mi líbí a i když bujón někdy používám do nevýrazného jídla, tady bych ho taky nedala jako Jarda, koleno má svojí chuť a vývaru z něj je dostatek;-) Někdy to vyzkoušej, jinak ti dávám 3.bod:yes:

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  Pěkný recept,až na ten bujón,mě ty kalíšky nechutnají,minule jsem koupil omylem,místo kostek a vyhodil jsem je.Ale možná jsem koupil nějaké jine:-D:-D:-D:-D +1 bod:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: pečene koleno vepřove se zelim vepřové koleno na kysaném zelí vepřové koleno se zelím koleno se zelim vepřové koleno na zelí koleno na kysaném zelí pečené koleno na kysaném zelí vepřové koleno plnene zelim vepřové koleno v zelí vepřove koleno pečene se zelim pečené vepřové koleno se zelim koleno na zelí recept vepřové koleno se zelím koleno na kysaného zelí vepřové kolena na kysaném zelí koleno v kysaném zelí koleno na kyselem zeli pecene koleno kysane zeli recept uzené koleno s kysaným zelím koleno pecene na kysaném zelí