Vepřové závitky s kysaným zelím

Vepřové maso Doba přípravy: 40 minut 1 názor

Vepřové maso Doba přípravy: 40 minut 1 názor

Suroviny 2 porce

2 vepřové plátky
4-6 plátků anglické slaniny
1/2 sklenice kysaného zelí
1 snítka rozmarýnu
1 cibule
1 mrkev
1 petržel
sůl
pepř
hořčice
olej na opečení

Postup přípravy receptu

  1. Vepřové plátky naklepeme, osolíme, opepříme, potřeme hořčicí (já jsem použila dijonskou), poklademe anglickou slaninou a kysaným zelím, které propláchneme a vymačkáme.

  2. Maso stočíme do roládky a utáhneme potravinářským provázkem. Pak zprudka opečeme na oleji, aby maso dostalo barvu a po chvíli přidáme nakrájenou cibuli, kořenovou zeleninu a snítku rozmarýnu. Podlijeme masovým vývarem nebo vodou a dusíme pod pokličkou doměkka .

  3. Měkké maso vyjmeme a zeleninu rozmixujeme, pak propasírujeme, aby byla omáčka hladká a přidáme kousek másla, lžičku hořčice a případně dochutíme kořením.

Komentáře k receptu Vepřové závitky s kysaným zelím

Tématické fráze: vepřové závitky s kysaným zelím vepřové závitky plněné kysaným zelím vepřové závitky se zelím a slaninou závitky se zelím vepřové závitky se zelím vepřový závitek s kysaným zelím závitek se zelím vepřové závitky vepřové závitky plněné zelím vepřové plátky na kysaném zelí závitky s kysaným zelím vepřový závitek se zelim a slaninou veprove platky se zelim vepřové plátky plněné kysaným zelím veprove platky s kysaným zelím závitek s kysaným zelím závitek vepřový s kysaným zelím veprové plátky plněné zelím závitky ze zelím vepřový závitek se zelím