Sladké ovocné zapečené mističky

Suroviny

300 g čerstvé maliny
100 g čerstvých obřích borůvek
100 g bílá čokoláda
150 g smetana na šlehání
moučkový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Čokoládu nalámeme do misky vhodné do mikrovlnky, zalijeme smetanou a chvíli vlníme. Vyndáme a mícháme, dokud se čokoláda nerozpustí. Necháme vychladnout. Toto lze samozřejmě udělat i na sporáku, ve vodní lázni.

  2. Do mističek na zapékání rozdělíme ovoce, přičemž dáme pár kousků stranou na ozdobu. Zalijeme smetanovočokoládovou směsí, posypeme moučkovým cukrem a dáme do trouby, pod naplno rozpálený gril. Grilujeme cca 3 minuty, než nám moučkový cukr zkaramelizuje. V této fázi doporučuji misky bedlivě hlídat, jde to celkem rychle.

  3. Před podáváním zdobíme zbylým ovocem.

Poznámka od kuchařky

zdroj: Apetit, mírně upraveno.

Mističky chutnají nejlépe řádně vychlazené. Ovoce netřeba sladit, smetana s čokoládou jsou sladké ažaž.

Rozpis je na dvě kokotky o objemu 300ml.

Komentáře k receptu Sladké ovocné zapečené mističky

Předchozí 1 2

Tématické fráze: zapékací mističky recepty do zapékacích mističek zapékací mističky recepty zapékací misky ikea teskoma kokotky sladké recepty do zapékacích misek zapečené mističky recepty pro zapékací misky sladké kokotky sladké v zapékací misce sladke misky mističky na zapékání recepty zapekaci misticky ikea misticky zapekaci misticky tescoma zapékací misky recepty sladké ovocne sladkosti zapékací mističky recept co do zapékacích mističek recepty do zapékacích misek