DIA skořicové rohlíčky

Zdenka1 Kuchařka: Zdenka1

Dietní recepty , DIA 8 názorů

Suroviny

12 lžic hladké mouky
1 lžíce sladidla Sweet
125 g Hery
1/2 prášku do pečiva
5 lžic mletých ořechů
trošku sladidla (já použila cukr bez cukru)
mletá skořice na obalení
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. Z uvedených surovin vypracujeme těsto. Zabalíme do mikrotenu a necháme v lednici 2 hod. odpočívat.

 2. Pak rozválíme placku o síle asi 5 mm a formičkou vykrajujeme rohlíčky.

 3. Pečeme na plechu vyloženém pečicím papírem asi 7 min. na 180°C.

 4. Ještě horké obalujeme ve směsi sladidla a skořice.

Poznámka

Recept mám od kamarádky

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: DIA skořicové rohlíčky

 • madlina madlina

  Zdenka1:
  Milá děvčata, existuje Stevie - což je rostlinka,jinak nazývaná sladká tráva.Stevia rebaudiana.Stevia je ve svém přirozeném stavu až 300-krát sladší než cukr a po vhodném zpracování ještě mnohem víc. Stevia je výborná věc! Navíc je nekalorická a neobsahuje uhlohydráty. Extrakty ze stévie jsou bezvadným sladidlem pro diabetiky, lidi s nadváhou a pro každého, kdo má zájmem udržovat své zdraví.Můžete si ji koupit ve formě tablet, sirupu a PRÁŠKU.pÍŠI ZASVĚCENĚ, jelikož mám doma diabetika. A také můžete použít fruktozu.

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Zdenka1: Sladidlo dávám jen tehdy, pokud není vyhnutí. ;-) O skořici jsem četla, že reguluje hladinu cukru v krvi, pomáhá snadněji spalovat glukózu a tuky, protože urychluje jejich štěpení a je také účinný antioxidant. Takže je prospěšná pro všechny lidi, nejen daibetiky.

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1(autor receptu)

  Nadja:taky jsem tu informaci o škodlivosti sladidel zaznamenala. Snažím se jim co nejvíce vyhýbat a v receptu jich dávám míň než je uvedeno. Skořice je prý zase pro diabetiky prospěšná:-). Tak dej více skořice a méně sladidla, aby se to kompenzovalo :-D

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  Zdenka1: Zdeni, děkuji. S těmi sladidly je problém. Nedávmo jsem někde četla, že aspartam spíš škodí, než je k užitku - tak nevím. I když doma přesně tu samou cukřenku mám.

  Odpovědět

 • Zdenka1 Zdenka1(autor receptu)

  Nadja:fotku tu máš;-). Je to stolní práškové sladidlo na bázi aspartamu a maltodextrinu. Jedna lžička sladidla nahradí jednu lžičku cukru.

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  :-? Zdenko, prosím Tě, co je cukr bez cukru - můžeš dát fotku obalu? :-?

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

 • varilamyskakasicku varilamyskakasicku

Tématické fráze: skořicové rohlíčky dia skoricove rohlicky skořicové dia rohlíčky linecke rohlicky se stévií dia rohlíčky skořicová tráva recepty vanilkové rohlíčky dia- sladidlo stevia skořicove tablety dia vánoční cukroví se stévií recepty skořicové rohlíčky vqnilkové rohláčky stevie skoricove rohlicky se stevii skořicové rohláčky s jablkem skořicové dia cukroví recepty kefirove linecke cukrovi dia skoricove rohlicky dia skořicové rohlíčky dia skořicové kytičky kolač pro dia stevie zdravé rohlíčky se stévií