Pečený kapr se zeleninou

Institut kompliment Kuchař: Institut…

Doba přípravy: 40-60 minut 1 porce Dietní recepty , Redukční 1 názor

Suroviny

200 g kapra (filety, podkovy)
1 lžička olivového oleje
1 lžička hořčice
sůl (případně koření na ryby)
100 g cukety
100 g zelené papriky
100 g rajčat
0,5 dcl bílého suchého vína
citrón
Recept si neoblíbil žádný kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Zapékací misku lehce vytřeme olivovým olejem, vložíme okořeněné plátky kapra. Kapra potřeme hořčicí a poklademe jej směsí plátků cukety, kousků rajčat a papriky.

  2. Celé podlijeme bílým vínem, přikryjeme víkem a vložíme do předehřáté trouby. Pečeme asi 30 minut, poté odkryjeme a necháme dopéct bez víka, aby se odpařila část uvolněné tekutiny. Před podáváním zakapeme citronovou šťávou. V rámci udržovacího režimu můžeme konzumovat s odlehčeným bramborovým salátem, při redukci vystačíme s čerstvou zeleninovou oblohou. Můžeme jíst jako oběd nebo večeři.

Poznámka

Autorem je brněnský Institut redukce a prevence nadváhy kompliment®, který pomáhá snižovat tělesnou hmotnost zejména pomocí úpravy stravování. Tato doporučení pro redukci a udržení váhy vychází ze zásad Světové zdravotnické organizace a z 22letých zkušeností.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Pečený kapr se zeleninou

  • rozmarynaH rozmarynaH

    Milý Institute, ani jsi nenapsal, při jaké teplotě jsi to pekl (soudím dle upečené zeleniny, že 180-200°C) 30 minut a ještě chvíli redukuješ. Tak z toho kapra tam dozajista najdeš jenom kosti, protože maso se rozvaří.

    Odpovědět

Tématické fráze: pečený kapr na zelenině pečený kapr se zeleninou kapr se zeleninou kapr pečený se zeleninou kapr pečený v troubě kapr na zelenině kapr pečený na zelenině peceny kapr pečený kapr v troubě kapr na zelenine v troube kapr na zelenině top kapr upečený v troubě se zelenina kapr pečený v troubě na zelenine úprava kapra se zeleninou kapr v troubě videorecept pečený kapr se zeleninou recept pečený kapr v troubě na zelenině kapr zapečený se zeleninou peceny kapr na rajcatech kaprsezeleninou