Vánočka zadělávaná z vody

Zdenka +++ Kuchařka: Zdenka +++

Doba přípravy: cca 3hodiny Domácí pekárna 7 názorů

Suroviny

1 vejce
250 ml vlažné vody
5 dkg másla
40 dkg hladké mouky
10 dkg polohrubé mouky
8 dkg cukr krupice
1 sušené kvasnice
citronová kůra strouhaná
špetka soli
1 vejce na potření
Recept si zatím oblíbilo 5 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Do domácí pekárny dáme nejprve tekuté suroviny: vlažnou vodu, rozpuštěné zchladlé máslo, rozkvedlané jedno celé vejce. Dál přidáme hladkou a polohrubou mouku, do jednoho rohu citronovou kůru z půlky citronu, do druhého rohu cukr krupice, do dalšího špetku soli, do prostředka v mouce uděláme důlek a dáme sušené kvasnice, které zahrneme.

  2. Na domácí pekárně zapneme program příprava těsta.

  3. Po zpracování dáme těsto na vál, rozdělíme na 5 ks, ze kterých uděláme válečky.

  4. Z válečků upleteme vánočků : ze tří, ze dvou válečků a ještě jeden na tvar vánočky, který uděláme tenší a delší ( přepůlim a smotám ). Po upletení vánočky nechat ještě asi 30 minut kynout.

  5. Rozklepneme a vyšleháme si vejce na potření vánočky.

  6. Vánočku pečeme prvních asi 5-7 minut na 200 °C, potom stáhneme na 150 °C a pečeme celkem 45 minut ( zkoušíme špejlí ).

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Vánočka zadělávaná z vody

Tématické fráze: vánočka s vodou vánocka ze susených kvasnic vanocka ze susenych kvasnice vánočka zadělávaná v domácí pekárně vánočka zadělávaná v pekárně vanočka z jednoho vejice recept těsto na vánočku s vodou vánočka -kvasnice sušený těsta zadělávaná vodou recept vánočka vánočka se trhne vánočka vodou recept na domácí vánočku že sušených kvasnic vanočka vodova recept na vánočku zadělaná s vodou vánočka z domácí pekárny z vod domácí vánočka s vodou těsta zadělávaná vodou recept vánočka s vodou vánočka z jednoho vejce