Vánoční bezinkové víno II.

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny

2 l opraných bezinek
4 l vody
5 kuličky pepře
4 kuličky nového koření
3 ks celé skořice
3 hřebíčky
2 kg cukru
5 dkg droždí

Postup přípravy receptu

 1. Bezinky dáme na 15 min. vařit do vody. Jakmile začne voda vařit, přidáme koření a vaříme dalších 15 minut, jen skořici přidávám až k vaření s cukrem.

 2. Scedíme, přisypeme 2 kg cukru a vaříme dalších 10 minut. Do vlažného rozdrobíme droždí a necháme 24 hodin stát.

 3. Druhý den opatrně zamícháme (pění) a necháme dalších 24 hodin kvasit

 4. . Třetí den scedíme do 5-litrové lahve, převážeme plátýnkem a necháme v teple stát do Vánoc. Před svátky stočit do lahví.

 5. Já bezinky při szezení ještě lehce pasíruji do roztoku( fajn práce) a víno je pak krásně tmavé i hustší. Máme to tak raději, ale záleží na každém, jak si recept ochutí a vylepší. Samozřejmě se ale musí dodržet "technologický postup výroby" ;-)

  Víno je dost sladké, takže příp. můžete ubrat cukr nebo přilít převařenou vodu.

Poznámka od kuchařky

Recept možná vypadá složitě, ale to je jen zdání. Nejvíc času mně vždycky zabere obírání bezinek vidličkou. Víno dělám už několik let, nikdy se mi nezkazilo a na Vánoce ho známí vyžadují pod stromeček.

Komentáře k receptu Vánoční bezinkové víno II.

 • emanca@seznam.cz emanca@seznam.cz(neregistrovaný)

  Byla bych Vám moc vděčná, kdybyste zde uveřejnili také nějaký dobrý recept na bezinkový sirup.

  Odpovědět

Tématické fráze: výroba bezinkového vína vanocni bezinkove vino jak se dělá bezinkové víno bezinkové víno bezinkové vánoční víno technologický postup při výrobě kuličky bezinkové víno recept výroba vína z bezinky výroba vánočního vina domácí bezinkové víno vanocni bezove vino bezinkove vino vyroba výroba domácího bezinkového vína stiocene vino peni husté víno domácí bezinky svařené víno jak vyrobit bezinkové víno bezinkový víno recept na vánoční bezinkové víno víno z bezinkových květů