Fazole s kukuřicí sin chilli sin carne :-)

Suroviny

300 g fazolí Adzuki
200-250 g mražené kukuřice
1 větší cibule
4-5 velkých stroužků česneku
(použit český nikoli čínský, čínského možná přidat více)
olej
sůl
(pro milovníky chilli - chilli omáčka)

Postup přípravy receptu

  1. Fazole namočíme (namáčela jsem od večera do dalšího poledne). Na oleji osmažíme na drobno nakrájenou cibuli a tři stroužky česneku nakrájené na kolečka. Pak přidáme fazole i s vodou, ve které byly namočeny a kukuřici. Osolíme.

  2. Vaříme pod pokličkou cca 45-60 minut, až jsou fazole měkké (doba vaření se, myslím, může lišit podle doby, jak dlouho byly fazole namočené).

  3. Podle potřeby doléváme vodu, aby se nám fazole nepřipálily. Ke konci přidáme 1-2 rozmačkané stroužky česneku.

Poznámka od kuchařky

Recept vznikl vzdálenou inspirací z jídla Chilli con carne postupným odebíráním ingrediencí, které jíst nemohu nebo mi nechutnají (chilli).

Aneb jak jenom uvařit chutně fazole bez lepku, mléka, vajec, ryb, soji, rajčat, moc masa, .... a přitom si pochutnat.

Pro milovníky chilli stačí prý přidat 3/4 lžičky chilli omáčky - viz foto. :-) Ale i milovník chilli a dobrého jídla bez dietních omezení si pochutnal na jídle bez chilli i s ním.

Komentáře k receptu Fazole s kukuřicí sin chilli sin carne :-)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: chilli sin carne chili sin carne chilli sin carne bez masa chilli con carne vegan chilli sin carne recept fazole s kukuřicí recept fazole corne fazole adzuki chili chilli con carne-s klobasou fazole adzuki recept fazole s kukuřicí recept sin carne adzuki kukuřice recept fazolové chilli sin con carne recepty sin con carne chilly sin carne fazole recepty vegan chili corn carne chili sin carne cz adzuki vegan polévka