Citronové kokosové řezy

Suroviny

Těsto
250 g světlých máslových sušenek (např. BEBE)
125 g másla
100 g strouhaného kokosu
1 plechovka (kondenzovaného slazeného mléka) Salko
strouhaná kůra z celého citronu
(Poleva)
20 g másla
200 g moučkového cukru
šťáva z 1 citronu
kokos na posypání

Postup přípravy receptu

  1. Sušenky rozdrtíme válečkem v igelitovém sáčku.

  2. Máslo rozehřejeme společně s kondenzovaným mlékem, ale nesmí se vařit. Pak ho nalijeme do suché směsi, přidáme kokos a strouhanou kůru a promícháme. Lžící hmotu natlačíme do folií nebo papírem vyložené formy o velkosti asi 16 x 20 cm a necháme vychladnout.

  3. Na polevu máslo vymícháme s cukrem, postupně přiléváme šťávu z citronu. Hotovou polevu, která má konzistenci krému rovnoměrně naneseme na povrch těsta, posypeme kokosem a necháme do druhého dne rozležet.

  4. Pak krájíme na menší řezy.

Poznámka od kuchařky

Citron tomu dodává velmi příjemnou chuť a dost tlumí množství cukru. Na polevu je potřeba opravdu jen 20 g másla a přesto se krém velmi dobře našlehá tak, že by ho bylo možno použít i na zdobení.

Zdroj: Knihovnička Recepty 1/2015

Komentáře k receptu Citronové kokosové řezy

Tématické fráze: kokosové řezy citronove rezy citronové řezy recept řezy recept kokosky citronové řezy s kokosem citronový řez citronové řezy nepečené rezy nepečené citronové kokosky knihovnička recepty 2015 recept na kokosové řezy kokosový řez kokosové řezy recept s kokosem nepečené kokosové řezy kokosové řezy s kondezovanym mlékem kokos recept kokosky s citronem recepty řezy