Mrkváče

Suroviny

200 g Hery
300 g hladké mouky
300 g mrkve (strouhané)
1 prášek do pečiva
špetka soli
cukr moučka (na ozdobu)
marmeláda
povidla

Postup přípravy receptu

 1. Mouku smíchám s Herou a přidám sůl, prášek do pečiva a mrkev, jemně nastrouhanou. Uhnětu těsto a nechám ho půl hodiny odpočívat. Pak těsto vyválím pomocí válečku na tenkou placku. Vykrajuji malá kolečka.

 2. Na každé kolečko dám džem nebo povidla. Kolečka přehnu na polovinu, přitisknu okraje, aby z nich náplň nevytekla a peču v troubě předehřáté na 200°C tak dlouho, dokud není těsto zlatohnědé. Ještě zatepla posypu cukrem.

Poznámka od kuchařky

Recept dle Hery.

Komentáře k receptu Mrkváče

 • maryje12 maryje12

  Naprosto vynikající, všude budete mít úspěch :yes: Já dávám ostružinovou marmeládu

  Odpovědět

 • Miquel Miquel

  Dělal jsem podle stejného receptu, jen jsem použil máslo místo hery.

  Odpovědět

 • LuckaB LuckaB(neregistrovaný)

  Opravdu vynikající a jednoduchý recept!!!Všem moc chutnalo, jenom se po taštičkách zaprášilo, naplnila jsem je rozvařenými jablky a o víkendu budu dělat znovu!! :o):-)):-)):yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • klukodvody klukodvody

  Tak zase budu zkoušet .Pořád zkouším a hledám ,ale babičku asi nenajdu .Ta dělala mrkvance a mrkvové cukroví a už nikdy jsem takové nejedl .No možná že už mně není 6 let a babička už vaří někde nahoře .
  Jsou krásné ,vyzkouším .:-K:-K:-K:-K:-K:-K

  Odpovědět

 • Ivusa Ivusa

  U nás se jim říká mrkvové šátečky. ....dělávala je moje maminka....jsou vynikající a přitom jednoduché......:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: mrkváče recept mrkváce mrkváce mrkváče s povidly recept na mrkváče mrkváče recepty recept mrkvace malinové mrkváče povidlové mrkváče mrkvance mrkvac recepty na mrkváče domácí mrkváče domácí mrkvace recepty mrkvace s marmeládou mrkvance s povidly mrkváče s s malinami mrkvace vánoční cukroví těsto na mrkvače mrkvance s povidly