Nudle s ragú z brokolice

Suroviny

750 g brokolice
6 stroužků česneku
sůl
250 g plísňového sýra (rokfór)
4 lžíce sladké smetany
pepř
375 g širokých nudlí
6 naložené chilli papričky

Postup přípravy receptu

  1. Růžičky brokolice očistíme, stonky oloupeme a rozdělíme, rovněž tak růžičky. Stroužky česneku oloupeme a rozčtvrtíme.

  2. Blanšírujeme brokolici asi 1 minutu ve vařící vodě. Propláchneme studenou vodou. Pak rozčtvrcené stroužky česneku rovněž blanšírujeme a propláchneme.

  3. V kastrole rozmačkáme sýr se smetanou a velice zvolna za stálého míchání prohřejeme, až se sýr zcela rozpustí.

  4. Mezitím dáme vařit nudle. Chilli papričky pokrájíme a přidáme s brokolicí a česnekem k omáčce. Opatrně okořeníme, protože sýr je slaný. Vmícháme do nudlí, které jsme mezitím uvařili „al dente“.

Komentáře k receptu Nudle s ragú z brokolice

  • Bibinka Bibinka

    Bude k večeři a je to fakt dobrý:-pchilli papričky tomu daly ostřejší šmrnc a protože došla brokolice, použila jsem květák, ale je to celkem jedno. Dávám foto a bodíka:yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: brokolice těstoviny brokolicove ragu blanšírovaná brokolice blanšírování brokolice blanšírovaná kachna recepty z brokolice brokolice recepty brokolice s nudlemi kančí ragů dle pohlreicha uzenářské vepřové ragú brokolice těstoviny recepty vepřové ragů pohlreich recep na brokolici jak jíst brokolici brokolice polreich co uvařit z brokolice recept těstoviny brokolice brokolice a těstoviny recept brokolice těstoviny mrkvové nudle