Masové placičky

Suroviny

1 kg kuřecích steaků
4 vejce
2 lžíce Worcesterové omáčky
2 lžíce Maggi
2 lžíce sojové omáčky
7 lžic Solamylu
6 lžic oleje
2 lžičky mletého pepře
2 lžičky sladké papriky
1 lžička pálivé papriky
2 lžičky kari koření
2 lžičky soli
4 cibule
6 stroužků česneku
olej na smažení

Postup přípravy receptu

 1. Na nudličky nakrájené maso promícháme s česnekem utřeným se solí a necháme chvíli uležet. Z ostatních ingrediencí připravíme marinádu (uváděné koření dávkujte podle svého uvážení, já jsem tentokrát přidal do směsi ještě 1/2 lžičky "Koření pěti vůní", placičky tím získaly zajímavou orientální chuť) a promícháme s masem.

 2. Vzniklou nevzhlednou hmotu dáme na 2 dny do chladničky uzrát (čím déle to zraje, je to lepší, ale mám odzkoušené, že už po hodině marinování je to hodně dobré).

 3. V rozehřátém tuku tvoříme přímo na pánvi (masová směs je řidší konzistence) placičky cca 8-10 cm v průměru a dále s touto hmotou zacházíme (myšleno časově) jako s přírodním řízkem.

 4. Tentokrát jsem jako přílohu použil hranolky, placičky jsou však skvělé i s bramborovou kaší.

Poznámka od kuchařky

Pokud chystám placičky v menším množství, smažím je v lívanečníku. Vypadají kouzelně.

Komentáře k receptu Masové placičky

 • Jenny Jenny

 • pipre pipre

  Podobnou marinádu dělám na čínu (mimo česnek a kari a z vajec jen žloutky - ale vyzkouším i toto), i doba uležení bývá stejně dlouhá, ale nenapadlo mne to spojit do celku jako přírodní řízek. No, jo, kdo umí přemýšlet u vaření, tak dokáže kouzlit, jako ty :-) Dávám bodík! :-O :yes::yes:

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

Tématické fráze: masové placičky masové placky masové placičky se sýrem masové placky recept masové placičky na kari recept na masove placicky kuřecí cikánské placičky recept masové placičky na kari recept masovéplacičky recept masovy rarasci mleté masov se sýrem masová placičky cikánské placičky babicovo čína babicovo recepty z 19.4.2009 masove placicky na livanecniku masové recepty masové placičky recept masová směs na placky s kari recept masové placičky