Sladkokyselé krůtí kousky

Suroviny

300 g krůtích prsou (nebo kuřecích)
1 vajíčko
1/2 hrnku hladké mouky
sůl
olej
šťáva z 1 pomeranče
2 lžíce sojové omáčky
1 lžíce pomerančové marmelády
1 lžíce hnědého cukru
sezam

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve připravíme omáčku, ve které budeme krůtí kousky namáčet - smícháme šťávu z pomeranče, cukr, marmeládu a sojovku a odložíme stranou.

  2. Krůtí kousky (maso pokrájené na velikost cca 3x3 cm) osolíme, obalíme ze všech stran v mouce, v rozšlehaném vajíčku a znovu v mouce.

  3. Osmažíme na dvou lžících oleje v rozpáleném woku, promícháváme, trvá to tak max. 5 minut.

  4. Osmažené kousky masa přesuneme lžící postupně do omáčky, rychle ze všech stran namočíme a vyndáme na připravený talíř s přílohou, na talíři posypeme sezamovým semínkem.

  5. Vhodnou přílohou je rýže nebo rýžové nudle, může být i samotná zelenina.

Komentáře k receptu Sladkokyselé krůtí kousky

Tématické fráze: krůtí kousky v těstíčku krůtí kousky recept recepty krutí kousky kruti maso ve sladkokysele omacce sladkokyselé krůtí maso kruti kousky krůtí kousky ve sladkokyselé omáčce krůtí ve sladkokyselé omáčce krůtí maso ve sladkokyseké omáčce krůtí kousky recept krůtí kousky recepty krutí se na sladkokyselou omáčku sladko pikantni testicko na maso sladkokyselé kuřecí kousky se se zeleninou krútí ve sladko kysele omáčce recept na krutí kousky žampiony sladkokyselé recepty kuřecí kousky v těstíčku se sladkokyselou omackou krůtí v sladkokyselé omáčce sladkokysele kureci v těstíčku