Domácí chléb II.

Suroviny

1 kg hladké mouky
3 lžíce octa
3 lžičky soli
3 lžičky kmínu
50 g kvasnic
6 dcl vody

Postup přípravy receptu

 1. Vodu, ocet, mouku, kmín, droždí a sůl dáme v uvedeném pořadí do pekárny a nastavíme základní program na pečení chleba.

 2. Pokud budete, jako já dělat z poloviční dávky, stačí program- v mém případě "schnell" je to ten rychlý program, většina z vás má asi "Sprint".

Poznámka od kuchařky

Je to chleba na klasické pečení v troubě. Já jsem to riskla a vyzkoušela domácí pekárnu. Pokud můžu soudit, zatím chuťově to byl nejlepší chleba z pekárny, jaký jsem upekla. Zdroj-Internet

Komentáře k receptu Domácí chléb II.

 • Chantelle Chantelle

  Chleba se povedl. Díky. Dělala jsem také poloviční. Mouku jsem namichala se špaldovou a špaldovou celozrnnou, přidala jsem ještě slunečnicové semínko. Zadělávám v pekárně, peču v troubě. Přidala jsem fotku a posílám boda ;-) :yes:

  Odpovědět

 • Wikki Wikki

  Výborný chlebík. :yes: zadělala jsem v pekárně a pekla v troubě.

  Odpovědět

 • Michal1964 Michal1964

  Ahoj,zatím první a nejlepší chleba,taky poloviční dávka a program klasik,tedy delší. Doporučuji a chválím a bod:-)

  Odpovědět

 • Ivana41: přesně takovou, jáká je v receptu, hladkou;-). Já se přiznám, že s jakoukoliv chlebovou, žitnou, špaldovou mám špatnou zkušenost. Posledně to těsto vypadalo jako kyt na okna:-( a myslím, že kdybych tu hmotu použila, skla v okně by držela navěky.:-((

  Odpovědět

 • Ivana41 Ivana41

  Prosím tě jakou přesně používáš mouku, pekla jsem chleba 3x,poprvé byl skvělý, ale dvakrát nebyl k jídlu, myslím, že je to moukou, akorát, že já sklerotik a nevím přesně s které mouky jsem to prvně pekla, poradíš mě, protože poprvé jim moc chutnal, díky:-K /uváděla jsem chlebou mouku tmavou, ale teď už nevím jaká to přesně byla):-?

  Odpovědět

 • Ivana41: děkuji:-8

  Odpovědět

 • Ivana41 Ivana41

  Pekla jsme chleba s chlebové tmavé mouky a byl výborný, přidávám bodík:yes:

  Odpovědět

 • Míšo díky!!:-)

  Odpovědět

 • Michaela Medkova Michaela Medkova

  Chlebík jsem pekla včera z poloviční dávky. Byl super:-p. Pro velký úspěch dnes peču znovu:-).Děkuji za receptík a dávám bodík.

  Odpovědět

 • jirholu díky!! Krásně se ti povedl!!:yes:

  Odpovědět

 • jirholu jirholu

  Dnes jsem chleba pekla z poloviční dávky, zadělávala jsem ručně a pekla v elektrické troubě:-8. Chleba se povedl:-) a je moc chutný:-p. Dovolila jsem si přidat fotku.;-) Díky za recept :-D. Zasloužený 28.bod:yes:

  Odpovědět

 • Lidunka tak moc děkuji, že jsem měla tu čest s mým chlebíkem!! Hodně úspěchů s pekárnou.;-)

  Odpovědět

 • Lidunka Lidunka

  Pekárnu mám týden a tohle je první chleba, který se mi v ní povedl(zatím s tím trošku bojuji:-S) Takže přidávám bodík a ukládám do oblíbených:-K:yes: Moc dobrý:-8

  Odpovědět

 • ferda30 děkuji a jsem ráda, že se povedl!!;-)

  Odpovědět

 • ferda30 ferda30

  Tak musím také pochválit. Je mooc dobrý. Dělali jsme z půlky. Jen ty kvasnice jsme dali sušené a celý pytlík. Napoprvé to totiž udělalo grcek:-D A rychlý pečení taky nic moc. Na normal základní program je to super a ňamňóza. Takže děkuji za receptík a posílám bodíka:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2 3 4 5 6

Tématické fráze: domácí chléb domácí chleba nejlepsi chleb z domaci pekarny rychlý domácí chléb super recept na domácí chleba nejlepší chleba z domácí pekárny nejlepsi pekarna chleba rychlý chléb v domácí pekárně rychlý domácí chléb bez kynutí domácí chleba recepty domácí chléb z domácí pekárny nejlepší domácí chleba domácí chleba z domácí pekárny super recept na domácí chleba v elektrické troubě rychly chleb z domaci pekarny chleba z domácí pekárny recepty nejlepši domaci chleb domácí pekárna vega ošatka na kynutí chleba recept na domácí chleba z pekárny