Chia pudink – základní recept

Suroviny

100 ml tekutiny (rostlinného mléka, ovocné šťávy…)
15 g chia semínek

Postup přípravy receptu

  1. Chia semínka nasypeme do zvolené tekutiny a dobře promícháme. Začnou klesat ke dnu a vytvářet gel. Abychom získali hladký pudink bez hrudek, je potřeba celou směs promíchat znovu po pěti a deseti minutách a následně po půl hodině.

  2. Poté uložíme do lednice a necháme odpočívat, nejlépe přes noc, to pak vznikne opravdu hustý pudink. Nicméně už po asi dvou hodinách je směs dost hustá na to, abyste se do ní mohli hladově pustit (tak jako obvykle já).

Poznámka od kuchařky

Houstnutí pudinku závisí na mnoha faktorech, kvalitě semínek, hustotě tekutiny i přidaných ingrediencích. Proto je lepší nejprve pudink vyzkoušet z menší dávky a případně množství semínek upravit podle potřeby.

Variace: chia semínka je možné namočit do rozmixovaného ovoce s vodou nebo džusem, pudink můžete dosladit libovolným sladidlem, ochutit kakaem, skořicí, vanilkou, přidat čerstvé nebo sušené ovoce, prostě fantazii se meze nekladou.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz.

Komentáře k receptu Chia pudink – základní recept

  • Greneia Greneia

    Dnes vyzkouším, chia miluji .. děkuji za receptík ... :-K

    Odpovědět

Tématické fráze: chia pudink chia pudink recept chia puding recept pudink z chia semínek recept na chia pudink jak upravit chia semínka chiapudink pudink z chia semínek recepty recepty na chia pudinky pudink z chia semínek recept pudink z chia chia semínka pudink chia puding chia puding recepty chia puding s tvarohem recept chia puding chia pudink.cz vanilkový puding s chia semínky recept variace na chia puding chia puding recept pomer