Chia pudink s jablečným želé

Suroviny 4-5 porcí

Chia pudink
50 g semínek chia
600 ml rostlinného mléka
3 lžíce cukru
Jablečné želé
7 jablek
2 dcl vody
5 g agaru
cukr podle chuti

Postup přípravy receptu

Chia semínka zalijeme mlékem a osladíme. Semínka necháme nabobtnat alespoň 1 hodinu, nejlépe přes noc. Během první hodiny semínka v mléce párkrát promícháme, aby natáhla mléko rovnoměrně.

Na želé si nakrájíme očištěná jablka a povaříme podlité vodou, dokud jablíčka nezměknou. Poté jablka rozmixujeme v pyré, dosladíme a přidáme agar. Pyré znovu přivedeme k varu a stáhneme z plamene. Želé necháme mírně vychladnout. A můžeme se vrhnout do vrstvení želé a pudinku do sklenic, které následně dáme vychladnout do lednice. Před podáváním můžeme ještě dezert ozdobit ovocem.

Poznámka od kuchařky

Pro další recepty koukněte na blog: www.petrasnamaste.blogspot.cz

http://petrasnamaste.blogspot.cz/2015/10/chia-pudi...

Komentáře k receptu Chia pudink s jablečným želé

Tématické fráze: chia puding recept chia pudink pudink z agaru zele z pudinku zele s chia seminek dezert s chia semínky s jablečným pyré chia pudink s jablky jak se dělá chia puding puding z chia semínek top recepty vrstvení do sklenic chia semínka a recepty recept na zele z pudinku tapiokový pudink s jablečným pyré recept chia s jablky zele z chia seminek s ovocem recept jablko pudinkové pyré agar z pudinku jablka v želé želé z pyré granátové jablko pudink jako želé