Zapečené flíčky s uzeným masem

Suroviny

Nudlové těsto:
500 g hrubé mouky
sůl
1 vejce
asi 2 dl vody
Náplň:
60 g sádla
200 g uzené šunky (nebo zbytky uzeného masa)
1 dl mléka
2 vejce
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Na vál prosejeme mouku, přidáme trochu soli, vejce a podle potřeby vodu. Vypracujeme tuhé těsto, které tence vyválíme, pokrájíme na pruhy široké asi 10 cm a poskládáme vedle sebe. Potom je rozkrájíme na pruhy široké 2 cm a ještě šikmo překrájíme na kostky.

  2. Takto nakrájené těsto - flíčky, uvaříme ve vroucí vodě, vyndáme, necháme okapat, polijeme rozpuštěným sádlem, přidáme umletou šunku a promícháme.

  3. Ohnivzdornou mísu vymastíme a vysypeme strouhankou, vložíme do ní připravené flíčky, zalijeme mlékem, ve kterém jsme rozšlehali vejce a sůl.

  4. Krátce zapečeme v dobře vyhřáté troubě a podáváme s kyselou okurkou.

Komentáře k receptu Zapečené flíčky s uzeným masem

  • Greneia Greneia

    Ha, výborně, hledala jsem to, čím se to polévá, děkuji :yes::-p

    Odpovědět

Tématické fráze: zapečené těstoviny s uzeným masem flíčky zapékané flíčky šunkové flíčky zapékané těstoviny s uzeným masem zapečené těstoviny s uzeným flicky recept těstoviny s uzeným masem recept flíčky šunkové flíčky recept zapecene nudle s uzenym flíčky recepty zapékané nudle s uzeným masem zapékané nudle s uzeným testoviny zapecene s uzenym masem zapečené těstoviny s uzenym masem recept recept na šunkové flíčky zapekane testoviny s uzeným flíčky se zelím a uzeným zapečené nudle s uzeným masem