Kapustová pánev s bramborami a uzeným

Suroviny

1/2 hlávky kapusty
3 syrové brambory
150 -200 g uzeného masa
50 -70 g slaniny
1 cibule
sádlo nebo olej podle potřeby
3 stroužky česneku na plátky
kmín
sůl
pepř
vývar nebo voda

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli a slaninu nakrájíme na drobno. Brambory a uzené na větší kostky a kapustu na nudličky. Na pánvi opečeme slaninu a podle potřeby přidáme sádlo. Přidáme cibuli, po chvíli polovinu česneku a restujeme do zlaté barvy.

  2. Přihodíme brambory, kmín, sůl a pepř a podlijeme vývarem do poloviny brambor. Dusíme cca 5 minut a přidáme uzené maso. Po dalších pěti minutách přidáme kapustu a dusíme do měkka.

  3. Podle potřeby podléváme vývarem, ale aby se to jen dusilo, občas promícháme. Po změknutí brambor a kapusty přidáme zbytek česneku a dochutíme. Není třeba zahušťovat, ale kdo chce, může zahustit. Můžeme podávat.

Komentáře k receptu Kapustová pánev s bramborami a uzeným

Tématické fráze: uzené kostky recept z jedné pánve kapusta kapustové brambory uzene na panvi recepty z hlávky kapusty brambory kapusta uzené kapusta na pánvi kapustove kostky brambory s uzeným masem zahustit recepty z brambor recepty z kapusty brambory s kapustou z jedné pánve uzene maso s bramborem a kapustou uzený kapusta a brambory michaela kapustová michaela kapustová kapusta s brambory v jednom hrnci uzené maso s kapustou a brambory s bramborami