Candát a chřest na másle

Ryby Doba přípravy: 10 minut 7 názorů

Ryby Doba přípravy: 10 minut 7 názorů

Suroviny 2 porce

3 filety candáta
svazek zeleného chřestu
150 g másla
1 lžička olivového oleje
sůl
pepř
citron
hladká mouka na poprášení

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve očistíme chřest a odlomíme dřevnaté konce. Mladý jarní chřest nemusíme předem vařit, starší povaříme nejlépe na páře 3-4 minuty a ihned zchladíme v ledové vodě, abychom zastavili var a chřest zůstal zelený.

  2. Očištěné osušené filety candáta lehce nařízneme dvěma zářezy na kůži, aby se nekroutily při smažení. Osolíme a opepříme z obou stran, kůži lehce poprášíme moukou. Na rozehřátou pánev dáme polovinu másla a olej, opékáme chřest asi 3 minuty, aby zůstal na skus. Chřest vyndáme na ohřátý talíř a na pánev přidáme zbytek másla.

  3. Nejprve opečeme filety candáta kůží dolů do křupava a jsou-li filety silnější, ještě je otočíme a opečeme i z druhé strany. Opečené filety poklademe na připravený chřest a lehce zakapeme citronem.

Poznámka od kuchařky

Candát je velmi chutná ryba a není třeba složité úpravy. Jelikož nás loni navždy opustil náš rybář, musím ryby už jen kupovat.

Náhodou se mi sešel v lednici chřest a candát, tak jsem je zkusila udělat jednoduše na másle a byla skvělá lehká večeře.

Komentáře k receptu Candát a chřest na másle

Tématické fráze: jak nejlépe připravit candáta jak připravit candáta candát s chrestem jak dlouho smažit candáta recepty chřest na másle candat v páře jak smažit candata candát recept jak nejlepe pripravit chřest candat na másle jak připravit candáta s bramborovou kaší jak nejlepe udelat candáta ohřátý chřest jak pripravit sandata chřest na masle smazit candat recept ryby chřest smažený chřest na másle chřest recept recepty z chřestu