Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Srnčí hřbet s kandovaným ovocem

Hodnocení receptu je 4,8 (12×)

Pro možnost hodnocení
se prosím přihlašte

18. 4. 2017 15:23

Suroviny

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Energie7 384 kJ / 1 765 kcal
Bílkoviny33,01 g
Tuky99,72 g
Vláknina3,90 g
Cholesterol 773 mg
Sodík 262 mg
Sůl0,90 g
Sacharidy181,90 g

Zobrazit více hodnot

Hodnoty jsou přibližné Více o hodnotách

Postup přípravy

Poznámka autorky receptu

Originál receptu pochází z igurmetu, kde je uveden jako Biskupský chlebíček. Trochu jsem si ho upravila a ubrala cukru, protože i tak je to poměrně dost sladké díky kandovanému ovoci.

Je to zatím nejlepší srnčí hřbet, jaký jsem kdy jedla, proto jsem ho sem přidala - několik jich tu je, ale tento jsem tu nenašla.

Čokoládovou polevu lze použít čerstvou, já jsem použila zbytky z té, kterou jsem den předem polévala beránka - stačí ji jen rozehřát a pěkně se tak zužitkuje.

Při pečení se může stát, že hřbet uprostřed trochu praskne, ale to ničemu nevadí, když se vyklopí a posléze polije polevou, tenhle nedostatek nebude ani moc znát a při krájení to je naprosto v pohodě.

Délka pečení záleží na troubě, každá trouba peče jinak, já jsem měla troubu rozehřátou na nejvyšší stupeň z předchozího pečení jidášků, tak jsem ji pak jen trochu ztlumila.

Aktualizace 23.12.2017: Stupně a délka pečení opravdu záleží na troubě, dnes jsem pekla znovu a po 20 minutách na 200 stupňů jsem měla hřbet nahoře už pěkně tmavý, takže jsem ho přikryla alobalem a dopekla na 150 stupňů - opravdu je třeba to hlídat.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Nahlásit chybu v receptu

Alternativy k tomuto receptu Zobrazit více

Načíst další

Přečtěte si

Komentáře

RubyRom RubyRom

17. 1. 2018 21:58

:yes::yes::yes::yes:

Jana

26. 4. 2017 10:13

Super recept - moc nám chutnal.Jenom já jsem tam přidala ještě kůru z citronu a citronovou šťávu. Líbí se mi, jak to při pečení potom voní.

Přidat komentář

Přidat komentář

Moje poznámka

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více

Další recepty

Tématické fráze: srnci hrbet recept na srnčí hřbet sladký recept na sladký srnčí hřbet srnčí hřbet recepty recepty na srnčí hřbet sladký srnčí hřbet sladky sladky srnčí hřbet recept na srnčí hřbet dezert s kandovane ovoce nejlepsi srnci hrbet peceni s kandovaným ovocem srnčí hřbet dezert recepty recepty s kandovaným ovocem dezert kandovanym s ovocem biskupský srnci hřbet chlebíček s kandovaným ovocem biskupský chlebíček do srnčího hřbetu srnčí hřbet dezert třený srnčí hřbet dezert s kandovaným ovocem

Suroviny: vejce, cukr moučkový, máslo, mouka hladká, rozinky, ovoce kandované, rum, prášek do pečiva, mouka hrubá, čokoláda na vaření, máslo

TopRecepty.cz

Srnčí hřbet s kandovaným ovocem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pWJm