Krkovička v česnekovo-chilli marinádě

Suroviny

2 hrubší plátky krkovičky
3 lžíce sladké chilli omáčky
3 lžíce oleje
3-4 stroužky utřeného česneku
lžička citronové šťávy
1-2 lžičky hrubozrnné hořčice
sušené chilli podle chuti
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Omyté a osušené maso naklepeme hřbetem ruky. Na okrajích párkrát nařízneme, aby se nekroutilo. Plátky solíme a opepříme z obou stran.

  2. V misce metličkou prošleháme chilii, olej, citron, hořčici a česnek. Z hotové marinády odebereme 2 lžíce a odložíme bokem.

  3. Ve zbytku marinády obalíme oba plátky masa a necháme nejméně 2 hodiny v pokojové teplotě uležet. Na delší dobu dáme maso do chladu.

  4. Rozpálíme grilovací pánev. Maso otřeme z marinády a grilujeme z každé strany 7-8 minut, podle tloušťky masa. Hotové maso potřeme odloženou marinádou a necháme 5-7 minut odpočinout.

Komentáře k receptu Krkovička v česnekovo-chilli marinádě

Tématické fráze: marináda na krkovici krkovice recept marináda na krkovičku recepty z krkovice marinády na krkovici recept na marinádu na krkovičku krkovice na sladke chilli omáčka krkovicka v marinade marinada s česnekem a citron krkovicka recept krkovice recepty chilli sladká marinada hotove marinady recept krkovice marináda na grilovanou krkovičku marináda s chilli omackou marinade na krkovici krkovička recepty marináda s chilli a česnekem krkovička schilli