Tvarohový dezert do skla

Suroviny

1 měkký tvaroh
1 zakysaná smetana
1 smetana na šlehání
1 vanilínový cukr
cukr moučka dle potřeby
kůra z jednoho citronu
drobné ovoce (jahody, maliny, borůvky)
Na korpus:
4 vejce - zvlášť žloutky a z bílků ušlehat tuhý sníh
4 PL moučkového cukru
1 PL oleje
4 PL polohrubé mouky
1 KL prášku do pečiva
2 PL kakaa

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve připravte krém. Tvaroh vymíchejte se zakysanou smetanou, cukry a nastrouhanou kůrou z dobře omytého citronu dohladka. Smetanu na šlehání vyšlehejte dotuha a vmíchejte zlehka k tvarohové směsi. Vložte do lednice.

  2. Dále připravte těsto na korpus. Žloutky, cukr, olej vyšlehejte do pěny a za stálého šlehání přisypávejte mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Lepší je to přes sítko, aby se nevytvořily hrudky. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh a opatrně ho zapracujte do těsta, jen tak lehce stěrkou. Plech vyložte pečícím papírem a vlijte na něj těsto. Vložte do trouby rozpálené na 170 °C a pečte cca 15 minut. Zkuste špejlí. Po upečení nechte zcela vychladnout.

  3. Připravte si sklenky (poháry), ve kterých budete dezert servírovat. Sklenkou vykrajujte z korpusu kolečka, kterými vyložte nejprve dna sklenek. Na ně pak urovnejte část tvarohového krému, vmáčkněte do něj ovoce a opět přikryjte kolečkem korpusu. Pokračujte do upotřebení surovin. Na povrchu by měl být krém, který dozdobte ovocem.

Poznámka od kuchařky

Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.cz/ .

Komentáře k receptu Tvarohový dezert do skla

Tématické fráze: dezerty do skla dezert do skla tvarohový dezert do skla tvarohové dezerty do skla tvarohovy dezert dezert ve skle tvarohový dezert se zakysanou smetanou dezerty ve skle desert do skla desert ve skle tvarohovy dezert ve skle dezert s tvarohem a zakysanou smetanou dezerty bez cukru dezert ze zakysané smetany do skla deserty do skla dezert bez cukru tvarohový dezert s ovocem do skla tvarohový dezert se smetanou recept na dezert do skla tvarohový dezert bez cukru