Nejlepší bublanina

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: asi 20 minut 5 názorů

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: asi 20 minut 5 názorů

Suroviny

200 g krystalový cukr
1 dcl vody
1 dcl oleje
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
200 g hladké mouky
1 vrchovatá lžíce polohrubé mouky
4 vejce (bílky a žloutky zvlášť)
citronová kůra
ovoce (čerstvé či kompotované)

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky s krystalovým a vanilkovým cukrem umícháme do pěny, přidáme vodu, olej a opět dobře promícháme. Přisypeme mouku smíchanou s práškem do pečiva a opět promícháme.

  2. Nakonec zlehka vmícháme sníh z bílků.
    Těsto nalijeme na vymazaný a hrubou moukou vysypaný plech s vyšším okrajem.

  3. Hustě posypeme ovocem (větší ovoce, např. meruňky, nakrájíme na kousky) a dáme péct do vyhřáté trouby. Pekla jsem na 170 st. asi 25 minut (záleží na vaší troubě, každá peče trochu jinak).

Poznámka od kuchařky

Je zde spousta receptů na bublaniny, ale všechny z polohrubé mouky, tato je z hladké a polohrubé je přidána pouze jedna polévková lžíce. Třeba malý detail, ale stojí za vyzkoušení. Recept není z mé hlavy, narazila jsem na něj v jedné FB skupině o pečení, vyzkoušela a jinou už nepeču, proto ten název "Nejlepší bublanina" i když chápu, že 100 lidí = 100 chutí. Přesto se s vámi o recept podělím - vyzkoušejte ;-)

Alternativy k tomuto receptu

Komentáře k receptu Nejlepší bublanina

Tématické fráze: bublanina z hladke mouky bublanina bez oleje bublanina s rybízem nejlepší bublanina z polohrubé mouky bublanina recept bublanina hladká mouka bublanina s hladke mouky bublanina s polohrubé mouky bublanina s hladkou moukou bublanina nwjlepší bublanina nejlepší recepty.cz nadýchaná bublanina ovocná bublanina z hladké mouky nejlepší recepty nejlepšíbublanina nejlwpší bublanina recept na bublaninu z polohrubé mouky nejlpší bublanina nejepší bublanna vnejlepsi bublanina