Bylinková kachní prsa II.

Suroviny 2 porce

2 kachní prsa s kůží
snítka tymiánu nebo rozmarýnu
sůl
pepř mletý, nejlépe hrubě mletý, může být i barevný

Postup přípravy receptu

  1. Kachní prsa očistíme, kůži šikmo pokrájíme, ale dáváme pozor, abychom krájeli jen do kůže a neprořezávali se až do masa. Když máme kůži pokrájenou do mřížky, prsa dostatečně opepříme a posypeme lístečky tymiánu.

  2. Takto připravená prsa necháme půl hodinky až hodinu proležet (nedáváme je do chladna). Poté je jen velmi jemně osolíme a dáme smažit do rozpálené pánve bez tuku, nejprve kůží dolů a až po úplném osmažení otočíme a osmažíme i z druhé strany dozlatova. Smažíme cca 5-7 minut z každé strany.

  3. Kůže je velmi tučná, takže tuk budeme mít potřebu spíš odebírat (neodebíráme) než potřebovat nějaký navíc. Během smažení rozpálíme troubu na 220°C a poté, až budeme mít prsa osmažená, vyndáme je z pánve na talíř (kastrol), polijeme lžící tuku z prsou, osolíme a dáme je do trouby, kterou po vložení masa vypneme a prsa necháme na cca deset minut v teplé troubě dojít (nepřesušit!).

  4. Pokud máme prsa menší nebo máme radši maso méně propečené, tento krok s troubou vynecháme. Po vyndání masa z trouby (pozor na horký talíř!) necháme ještě cca 3-4 minuty odpočinout. Ta prsa, která jsme nevkládali do trouby, je lepší po osolení, při odpočívání, zakrýt alobalem.

  5. Prsa pak pokrájíme na plátky (medailonky), které naaranžujeme na talíř k příloze a podáváme.
    Příloha: noky, brambor vařený nebo šťouchaný, dušené nebo sterilované červené zelí...

Komentáře k receptu Bylinková kachní prsa II.

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kachní medailonky kachní medailonky recept recept na kachní medailonky jak připravit kachní prsa kachni medajlonky kachní prsa na bylinkách kachní medailonky šťouchané brambory kachní prso příprava jak připravit kachní prso s kůži v troubě jak nejlépe připravit kachní prsa kachni prsa kachní prsa příprava jak připravit kachní prsa recepty kachní medajlónky nejlepší recept kachní medajlonky recept kachni medajlonky na pánvi recept na kachní medailonky recept kachní medajlonky recepty dušená kachní prsa kachní medailonky recepty