Polévka z pečeného květáku

Suroviny

květák
máslo
sůl
pepř
kari
mletá paprika
2 l zeleninového vývaru
smetana
hraška na zahuštění (nebo jíška)
Na ozdobu:
špetka kajenského pepře
pečený květák
smetana
nasekaná petrželka nebo pažitka

Postup přípravy receptu

  1. Květák rozdělíme na růžičky, omyjeme a dáme do pekáčku, přidáme kousek másla, osolíme, opepříme, posypeme trochu mletou paprikou a kari. Upečeme. Pak dáme upečený květák do hrnce, ale trochu květáku necháme na ozdobu. Zalijeme zeleninovým vývarem a rozmixujeme, pokud je třeba, tak polévku zahustíme jíškou nebo hraškou , aby byla krémová. Přidáme smetanu a povaříme.

  2. Do polévky nakonec přidáme nasekanou petrželku nebo pažitku. Na talíři ozdobíme pečeným květákem, pokapeme smetanou a posypeme zlehka kayenským pepřem.

Komentáře k receptu Polévka z pečeného květáku

Tématické fráze: polévka z pečeného květáku pečený květák polévka polévky z pečeného kvetaku recept polévka pečený květák pečený květák na polévku květák a polévka krémová polévka z pečeného květáku polévka pečený květák polevka z pečeného z květáku krémová polévka z pečeného květáku kremova polevka peceneho kvetaku s kari kari polévka z pečeného květáku kari polévka z pečeného květáklu polívka z pečeného květáku polevka z peceneho kvetakz kremova polevka z květák květák recepty kari polevka s pečeným květákem polévka z pečený květák polévka s pečeného květáku