Chlebové pečivo (ušatý chléb)

Suroviny

400 g pšeničné chlebové mouky
150 g chlebové žitné mouky
1,5 kostky droždí + špetka cukru
lžička soli
drcený kmín
2 lžíce olivového oleje
350 ml teplé vody
žloutek (na potření)

Postup přípravy receptu

 1. Droždí rozdrobíme, přidáme špetku cukru a trošku vlahé vody, necháme vzejít. Vlijeme do mouky, přidáme olej, kmín, vodu a dobře těsto propracujeme. Přendáme na pracovní plochu a ještě 3 minuty propracováváme.

 2. Pak rozdělíme na 4 části a každou ještě prohněteme 2 minuty. Vyválíme je do tvaru veky a dáme na plech s pečícím papírem, na plech dáme vždy 2 vedle sebe. Fólii namažeme olivovým olejem a natřenou stranou přikryjeme veky. Necháme hodinu kynout.

 3. Pak opatrně odstraníme fólii a nůžkami nastříháme. Stříháme šikmo dolů, zástřihy děláme vždy po 4 cm. Každý zástřih otočíme jeden doleva a druhý doprava a tak dál střídavě. Tvar pečiva by měl připomínat klas.

 4. Opět přikryjeme fólií a necháme ještě 20 minut kynout. Pomažeme žloutkem a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 st. asi 20 minut.

Poznámka od kuchařky

Recept jsem kdesi našla v časopise, ale již nevím v jakém asi Apetit nebo Food, ale nevím přesně.

Komentáře k receptu Chlebové pečivo (ušatý chléb)

 • Jackie79 Jackie79

  Podobný recept na chleba jsem viděla kdysi dávno na TV Paprika, pekla ho tam Lorraine Pascale:yes::-) Ta ho myslím nazývala "klas"
  Občas ho peču, je dobrý a krásně se odlamuje <3

  Odpovědět

 • Ivace64 Ivace64

  RubyRom: Taky občas nahlídnu přímo v obchodě, projedu to a nechám to tam ano,drahé je to ,jinak si kupuji jen "Ty naše", hodně mi ale posílají lídé díky tomu na email nebo na fb :-K:-K
  Recept je povedený, krásný:-K

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom(autor receptu)

  Ivace64: Tenhle recept jsem objevila náhodou, ale je to již dávno, takže ani nevím kde jsem k němu přišla a zda to vůbec bylo z těchto časopisů. Ale ano, jsou tam recepty, občas někde v supermarketu prolistuji, ale nevařím podle nich a nekupuji je. Časopisy jsou drahé a většinou mě nic nezaujme. toto byla náhoda.:-K

  Odpovědět

 • Ivace64 Ivace64

  RubyRom::-K:yes::yes: takže to je z Foodu nebo z Apetitu?? Jsou tam pěkné recepty?

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom(autor receptu)

  Wikki: Děkuji :-K:-K

  Odpovědět

 • Wikki Wikki

  To vypadá pěkně :yes:

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  RubyRom: není divný, jen legrační. :-p

  magdalenka: stejně tak já při stříhání klasu dávám jedno zrnko doprava, druhé doleva... :-D

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom(autor receptu)

  magdalenka: :-K:-K:yes:

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  jedno uško do ľava, jedno do prava...prečo nie? :-8

  Odpovědět

 • RubyRom RubyRom(autor receptu)

  cathleen: Proč ušatý ? Divný název že ? Tento recept mám z nějakého časopisu, již nevím z jakého, Apetit nebo Food. No a bylo to pod tímto názvem.

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  Romčo, proč "ušatý" ? :-8 Mám tu něco podobného (tedy - z jiného těsta), říkáme tomu podle tvaru "klas" - jako ty v poznámce u postupu.

  Odpovědět

Tématické fráze: lorraine pascale recepty chlebová veka recepty chlebová veka recept chorvatska chlebová placka chleba jako klas polární chleba chleba z chlebové mouky apetit lorraine pascale rychly chleb recept na chléb chorvatsko plněná veka rozpekana pečeme legrační pečivo tv paprika chleba chlebové pecivo plnene pecivo z chleboveho testa cglebove pecivo recepty na pečivo a chléb recepty loraine pascal