Věnečky s vanilkovým krémem a šlehačkou

Suroviny 21 porcí

Odpalované těsto:
320 ml vody
100 g másla
špetka soli
235 g hladké mouky
4-5 vajíček (záleží na velikosti vajec)
Krém:
0,5 l mléka
2 sáčky vanilkového pudinku
180 g másla
180 g cukru
rum na dochucení (není nutný)
Šlehačka:
400 ml 40% smetany ke šlehání
(zbude i do kávy:))

Postup přípravy receptu

 1. Nejprve jsem začala přípravou těsta. Do hrnce jsem nalila vodu, přidala jsem máslo, špetku soli a máslo nechala ve vodě rozpustit. Jakmile se začala voda vařit, stáhla jsem hrnec stranou a k vodě s tukem jsem nasypala mouku. Vše jsem míchala do té doby, dokud nezmizely hrudky mouky. Poté jsem hrnec vrátila zpět na plotýnku a míchala 2–3 minuty, aby se odpařila voda. Hotové těsto musí držet pohromadě a odlepovat se od hrnce. Těsto jsem přendala do mísy a nechala ho vychladnout.

 2. Zatímco těsto chladlo, pustila jsem se do přípravy pudinku, na který jsem potřebovala půl litru mléka. Část mléka jsem nalila bokem do misky a rozmíchala v něm dva vanilkové pudinky. Do hrnce k mléku jsem přisypala cukr, zamíchala a čekala, až mléko začne vařit. Do vařícího mléka jsem nalila zbylou část mléka s pudinkem, přilila jsem trochu rumu a vařila do zhoustnutí. Rum nemusíte přidávat už nyní, ale ve chvíli, kdy budete připravovat krém. Rum slouží jako konzervant. Hotový pudink jsem odstavila a zakryla potravinářskou folii, aby se mi napovrch neutvořil škraloup a nechala ho vychladnout.

 3. Když bylo těsto teplé na dotyk ruky, krátce jsem ho prošlehala a začala jsem postupně zašlehávat vejce, jedno po druhém. Recept uvádí 4–5 vajec. Já si jich připravila 5, ale nakonec jsem jich použila 6. Hodně záleží i na tom, jak velké vejce použijete. Zašlehává se vždy vejce po jednom, protože těsto nesmí být řídké, ale ani tuhé a pokud je tuhé, musíte přidat vejce navíc.

 4. Hotové těsto jsem přendala do připraveného cukrářského sáčku se zdobící špičkou a pustila se do věnečků. Na pečící papír můžete obkreslit kolečka. Použijte libovolně velkou skleničku – podle toho pak budou velké i věnečky. Věnečky tvořte tak, že uděláte jedno kolečko a na něj hned druhé. Případné špičky zamáčkněte namočeným prstem ve vodě.

 5. Věnečky jsem dala péct do předehřáté trouby na 200°C. Pekla jsem 35 minut. Věnečky musí mít zlatavý nádech na povrchu. Během pečení neotvírejte troubu!!! Upečené věnečky nechte vychladnout na mřížce.

 6. Mezitím připravte krém. Pudink o pokojové teplotě jsem dala do mísy od robota a vyšlehala ho. Poté jsem po částech přidávala máslo, které stejně jako pudink mělo pokojovou teplotu, aby se krém nesrazil. Nyní můžete přidat rum, pokud jste ho nedali už při vaření pudinku. Vyšlehaným krémem naplňte cukrářský sáček.

 7. V druhé míse od robota jsem připravila šlehačku. Použila jsem 40 %.

 8. Teď už zbývá jen dokončit věnečky. Věnečky rozřízněte, naplňte vanilkovým krémem, poté šlehačkou a lehce pocukrujte.

Poznámka od kuchařky

Luxusní věnečky, který vám nevydrží ani 24 hodin :). A pokud ano, nemusíte se bát, že by druhý den byly kvůli krému tzv. "rozmáchané" :).

Z této dávky jsem udělala 21 věnečků. Krém dala na všechny věnečky a šlehačky mi zbylo na dvě kávy. Tu si nezapomeňte k věnečkům uvařit a nechte si chutnat :).

YouTube: https://youtu.be/nFcqtd1zSpk

BLOG: https://dvevtroube.blogspot.com/2018/10/venecky-s-...

Komentáře k receptu Věnečky s vanilkovým krémem a šlehačkou

 • Monika Sediva Monika Sediva

  Právě jsem je dokončila, těsto jsem tedy měla tužší, ale podařilo se nastříkat na plech mini věnečky a ten krém je přenádherně hladký, no nemám slov, luxus. Foto se mi nedaří přidat ale bodik je Váš<3<3<3

  Odpovědět

 • Manavalu Manavalu

  Jsou skvělé:-) povedly se mi hned na poprvé a to je mi teprve 12 let přidávám fotku<3

  Odpovědět

Tématické fráze: věnečky recept recept na věnečky krem do venecku věnečky s pudinkovým krémem se šlehačkou slehackovy krem do venecku venecky s vanilkovým kremem krém na věnečky věnečky z odpalovaného těsta s vanilkovým krémem a šlehačkou pudinkovy krem do venecku krém do věnečků z odpalovaného těsta věnečky krém věnečky s pudinkovým krémem věnečky z pudinkovým krémem a šlehačkou věnečky s pudinkovm krémem a slehackou krem venecky vanilkové věnečky recept věnečky vanilkové věnečky z odpalovaného těsta věnečky z odpalovaného těsta s krémem věnečky z odpalovaného těsta