Suroviny pro 20
20
Nutriční hodnoty
Hodnoty jsou přibližné
| Energie | 20 723 kJ / 4 953 kcal |
|---|---|
| Bílkoviny | 148,31 g |
| Tuky | 236,29 g |
| Vláknina | 19,35 g |
| Cholesterol | 2,02 g |
| Sodík | 999 mg |
| Sůl | 2,53 g |
| Sacharidy | 548,60 g |
Postup přípravy
Krok 1: Na Slovensku je tradíciou na Vianoce, podávanie opekancov. Toto jedlo sa podáva po kapustnici, ktorá je tiež tradičným jedlom. Chcem iba vysvetliť, čo sú to opekance. Ak ich chcem použiť do môjho zákusku, musím ich pripraviť deň vopred.
Dám vykysnúť kvások. Keď vykysne, pridám ho ku hladkej múke a pridám vajcia a olej, štipku soli a vypracujem nelepivé cesto. Keď cesto vykysne po 45. min na teplom mieste, vyložím ho na pracovnú dosku a rozdelím na bochníčky a tieto následne vyšúľam, uložím na vystlaný papierom. Zvyknem ich potrieť žĺtkom, ale nie je nutné, lebo sa budú obárať vrelým mliekom. Rúru nechám vyhriať na 180°C a pečú sa 20 min. Potom ich nakrájam na kúsky ako vidieť na obrázku. Na Vianoce ich obarím horúcim mliekom, polejem roztopeným maslom, posypem mletým makom a posypem vanilkovým cukrom.
Teraz som ich iba pokvapkala mliekom, lebo budú súčasťou zákusku a teda musia držať spolu. Posypala som ich makom, cukrom a poliala roztopeným maslom. Takto sú pripravené na použitie do zákusku. Krok 2: Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku s práškom do pečiva som zmiešala a opatrne vpracovala do cesta. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180°C a piekli sa 10 min. Druhý korpus som pripravila podobne ako prvý. Oba som nechala chladiť na mriežke. Krok 3: V mlieku som vymiešala Zlaté klasy a uvarila som hustú kašu, pridala som lyžicu cukru a ešte do vlažného pudingu som vmiešala maslo a potom vyšľahala. Dala som do chladničky stuhnúť. Krém som rozdelila na 2 časti. Krok 4: Keď som mala všetko pripravené, zostavila som koláč. Naspodok som dala prvý korpus, natrela som ho horúcim lekvárom a potom natrela polovicu krému. Na krém som rovnomerne navrstvila pripravené opekance, treba ich pekne upraviť, aby boli na vrchu zarovnané. Na opekance som pokvapkala horúci lekvár a položila druhú polovicu krému a zakryla posledným korpusom. Je tam malé množstvo krému, treba poriadne pritlačiť celý koláč. Ja som dala 5 kg múky navrch, lebo som sa bála, aby sa mi to pri krájaní nerozsypalo a uložila som do chladničky na noc. Krok 5: Druhý deň som zo šľahačky, cukru a Smetafixu pripravila hustú šľahačku a natrerela som ju na vychladený koláč. Navrchu som urobila hrebeňovou stierkou vlnky a posypala som vrch celým makom.
Dám vykysnúť kvások. Keď vykysne, pridám ho ku hladkej múke a pridám vajcia a olej, štipku soli a vypracujem nelepivé cesto. Keď cesto vykysne po 45. min na teplom mieste, vyložím ho na pracovnú dosku a rozdelím na bochníčky a tieto následne vyšúľam, uložím na vystlaný papierom. Zvyknem ich potrieť žĺtkom, ale nie je nutné, lebo sa budú obárať vrelým mliekom. Rúru nechám vyhriať na 180°C a pečú sa 20 min. Potom ich nakrájam na kúsky ako vidieť na obrázku. Na Vianoce ich obarím horúcim mliekom, polejem roztopeným maslom, posypem mletým makom a posypem vanilkovým cukrom.
Teraz som ich iba pokvapkala mliekom, lebo budú súčasťou zákusku a teda musia držať spolu. Posypala som ich makom, cukrom a poliala roztopeným maslom. Takto sú pripravené na použitie do zákusku. Krok 2: Vajcia s cukrom som vymiešala do peny. Múku s práškom do pečiva som zmiešala a opatrne vpracovala do cesta. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180°C a piekli sa 10 min. Druhý korpus som pripravila podobne ako prvý. Oba som nechala chladiť na mriežke. Krok 3: V mlieku som vymiešala Zlaté klasy a uvarila som hustú kašu, pridala som lyžicu cukru a ešte do vlažného pudingu som vmiešala maslo a potom vyšľahala. Dala som do chladničky stuhnúť. Krém som rozdelila na 2 časti. Krok 4: Keď som mala všetko pripravené, zostavila som koláč. Naspodok som dala prvý korpus, natrela som ho horúcim lekvárom a potom natrela polovicu krému. Na krém som rovnomerne navrstvila pripravené opekance, treba ich pekne upraviť, aby boli na vrchu zarovnané. Na opekance som pokvapkala horúci lekvár a položila druhú polovicu krému a zakryla posledným korpusom. Je tam malé množstvo krému, treba poriadne pritlačiť celý koláč. Ja som dala 5 kg múky navrch, lebo som sa bála, aby sa mi to pri krájaní nerozsypalo a uložila som do chladničky na noc. Krok 5: Druhý deň som zo šľahačky, cukru a Smetafixu pripravila hustú šľahačku a natrerela som ju na vychladený koláč. Navrchu som urobila hrebeňovou stierkou vlnky a posypala som vrch celým makom.
Zveřejněno 15. 10. 2018
Moje poznámka
Přidat poznámkuMoje poznámka
Opékancové řezy
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/q45p
Moje poznámka
Opékancové řezy
Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:
https://rcpt.cz/q45p
Nejnovější recepty
Naložený gothaj se zeleninou
Přidáno před 1 hodinou
Rychlé kakaové košíčky s ovocem
Přidáno před 1 hodinou
Jednoduchý a rychlý losos s bylinkovým máslem
Přidáno před 1 hodinou
Hermelín s třešňovým přelivem
Přidáno před 1 hodinou
Těstoviny s masem ve smetanové sýrové omáčce
Přidáno před 17 hodinami
Pečená zelenina s cuketou
Přidáno před 17 hodinami
Přečtěte si
Máte skvělý recept? Podělte se o něj!
Právě bylo uvařeno
Vepřové plátky na kmíně s rýží
Eevey před 14 minutami
Punčové řezy jako z cukrárny
jahodp před 1 hodinou
Bublanina s jogurtem
Petik05 před 9 hodinami
Těstovinový salát s tuňákem I
Limek před 14 hodinami
Bublanina - nadýchaná - s jakýmkoli ovocem
michaelka.to před 14 hodinami
Žampionový krém
zdenek.otrusina před 15 hodinami
Míši opilý perník
Jan Nemec před 16 hodinami
Dvojitý guláš z hovězích líček a vepřové plece
Jan Nemec před 17 hodinami
Halušky se zelím a uzeným masem
Panova před 20 hodinami
Klasický hospodský guláš (vídeňský)
JameS-11 před 21 hodinami
Suroviny:
mouka hladká,
sůl,
vejce,
olej,
mléko,
droždí,
cukr,
mák mletý,
cukr vanilkový,
máslo,
vejce,
cukr krystal,
mouka hladká,
prášek do pečiva,
mléko,
zlatý klas,
cukr moučkový,
máslo,
marmeláda,
mák,
šlehačka,
smeta-fix,
cukr krystal
Komentáře (4)